401px-Actinomycosis_PHIL_2856_lores

 

اکتینومایکوز بلند مدت عفونت  مزمنی است که معمولا بر صورت و گردن است .اکتینومایکوزمعمولا توسط باکتری های بی هوازی به نام israelii Actinomyces  بوجود می آید که یک ارگانیسم های مشترک  است و به طور معمول بیماری در بینی و گلو ایجاد می شود.از آنجا که  محل طبیعی باکتری در بینی و گلو است، اکتینومایکوز اغلب در صورت و گردن ظاهر می شود. با این حال، این عفونت می تواند گاهی اوقات در قفسه سینه ( اکتینومایکوز ریوی) ، شکم، لگن یا نواحی دیگر بدن رخ می دهد. عفونت مسری نیست.

اکتینومایکوز عفونت تحت حاد به مزمن باکتریال ناشی از رشته،، غیر اسید فاست، بی هوازی به میکروآئروفیل باکتری های گرم مثبت است. این است که توسط گسترش به هم پیوسته، چرکی و التهاب گرانولوماتوز، و تشکیل آبسه های متعدد و دستگاه های سینوس که ممکن است گرانول گوگرد تخلیه مشخص می شود. اشکال بالینی شایع ترین اکتینومایکوز گردن (به عنوان مثال، فک ناصاف)، قفسه سینه و شکم می باشد. در زنان، اکتینومایکوز لگن ممکن است.
پاتوفیزیولوژی

Actinomycetes در میان گیاهان طبیعی در حفره دهان است در دستگاه گوارش تحتانی و دستگاه تناسلی زن کمتر برجسته برجسته هستند. ازآنجا که این میکروارگانیسم های بیماریزا نیست، آنها نیاز به یک استراحت دریکپارچگی غشای مخاطی شده و وجود بافت devitalized برای حمله به ساختارهای بدن عمیق تر و باعث بیماری انسان است.

علاوه بر این، اکتینومایکوز معمولا یک عفونت چند میکروبی ، با نمونه شماره به عنوان بسیاری از 5-10 گونه های باکتریایی . ایجاد عفونت انسان ممکن است وجود چنین باکتری های همراه ، که در تولید عفونت هایبا تشریح ماده سمی و یا آنزیم و یا با مهار مکانیسمهای دفاعی میزبان شرکت نیاز دارد. این باکتری همراه به نظر می رسد به عنوان copathogens که موجب افزایش تهاجم نسبتا کم از actinomycetes عمل می کنند. به طور خاص ، آنها ممکن است مسئول تظاهرات اولیه اکتینومایکوز و شکست درمان.

هنگامی که عفونت ایجاد شده است ، میزبان مانت یک پاسخ التهابی شدید (به عنوان مثال ، چرکی ، گرانولوماتوز ) ، و فیبروز پس از آن ممکن است . عفونت به طور معمول گسترش contiguously ، اغلب نادیده گرفتن هواپیما بافت و تهاجم به بافت ها یا اندام های اطراف آن . در نهایت، عفونت تولید تخلیه دستگاه سینوس . انتشار هماتوژن به اعضای دور دست ممکن است در هر مرحله از اکتینومایکوز رخ می دهد، در حالی که انتشار لنفاوی غیر معمول است.
اکتینومایکوز گردن

اکتینومایکوز گردن شایع ترین نوع از عفونت است ، شامل 50-70 درصد موارد گزارش شده است. این عفونت معمولا به دنبال جراحی دهان یا در بیماران با بهداشت پایین دهان و دندان رخ می دهد. اکتینومایکوز گردن است در مراحل اولیه با تورم بافت نرم از منطقه perimandibular مشخص می شود. گسترش مستقیم به بافت های مجاور در طول زمان رخ می دهد، همراه با توسعه فیستول (دستگاه سینوس ) که مواد چرکی تخلیه دارای گرانول های با ظاهر sulfurlike
زرد ( گرانول گوگرد نامیده می شوند ) . حمله به جمجمه و یا جریان خون ممکن است رخ دهد اگر این بیماری درمان نشود می شود.
اکتینومایکوز قفسه سینه

اکتینومایکوز قفسه سینه حساب برای 15-20٪ از موارد . آسپیراسیون ترشحات اوروفارنکس حاوی actinomycetes مکانیزم معمول از عفونت است. گهگاه،نتایج اکتینومایکوز سینه ای از مقدمه ای از موجودات زنده از طریق پارگی مری ، با گسترش مستقیم از یک فرآیند actinomycotic گردن و شکم، و یا از طریق گسترش خونی از یک ضایعه دور. اکتینومایکوزقفسه سینه معمولا به عنوان یک ارتشاح ریوی یا توده ای که ، اگر درمان نشود، می تواند به گسترش شامل پلور ، پریکارد و دیواره قفسه سینه ، در نهایت منجر به تشکیل از سینوس ها که گرانول گوگرد تخلیه شده است.اکتینومایکوز از شکم و لگن اکتینومایکوز از حساب های شکم و لگن برای 10-20 ٪ از موارد گزارش شده است. بهطور معمول، این بیماران دارای سابقه جراحی روده های اخیر و یا از راه دور (به عنوان مثال ، آپاندیسیت سوراخ حاد ، دیورتیکولیت کولون سوراخ زیر ضربه به شکم ) و یا بلع اجسام خارجی (به عنوان مثال ، مرغ یا استخوان ماهی ) ، که در طی آن actinomycetes به معرفی بافت های عمیق است. منطقه ایلئوسکال اغلب درگیر ، و این بیماری به طور معمول به عنوان یک تومور به آرامی در حال رشد است. تشخیص معمولا بعد از عمل تاسیس ، به دنبال عمل جراحی لاپاراتومی تجسسی برای بدخیمی مشکوک . درگیری هر ارگان شکمی، از جمله دیواره شکم ، می تواند با گسترش مستقیم رخ می دهد، با شکل گیری نهایی از تخلیه سینوسها . اکتینومایکوز لگن شایع ترین از رحم صعود در ارتباط با دستگاه های پیشگیری از بارداری داخل رحمی ( IUCDs ) . در چنین مواردی،IUCD در محل به طور متوسط ​​8 سال بوده است.

فرکانس
ایالات متحده

اکتینومایکوز نادر است. در طول 1970s، بروز سالانه گزارش از اکتینومایکوز در منطقه کلیولند 1 مورد در هر 300،000 نفر بود. بهداشت دهان و دندان بهبود یافته و استفاده گسترده از آنتی بیوتیک برای عفونت های مختلف احتمالا به بروز کاهش این بیماری کمک کرده است.
بین المللی

اکتینومایکوز در سراسر جهان رخ می دهد، با شیوع احتمالا بیشتر در مناطق با وضعیت اجتماعی اقتصادی پایین و بهداشت پایین دهان و دندان.
مرگ و میر / عوارض

در دسترس بودن آنتی بیوتیک ها تا حد زیادی بهبود پیش آگهی از تمام اشکال اکتینومایکوز. در حال حاضر، نرخ درمان بالا است، و نه نقص و نه مرگ معمول است.
نژاد

اکتینومایکوز هیچ علاقه شدید به چیزی نژادی.
جنسی

به دلایل ناشناخته، اکتینومایکوز در مردان نسبت به زنان (مرد به نسبت زن، 3:01) است، به استثنای اکتینومایکوز لگن.
سن

اکتینومایکوز می تواند به مردم در تمام سنین تاثیر می گذارد، اما اغلب موارد در جوانان به بزرگسالان میانسال (محدوده سنی 20-50 y) گزارش شده است.