27

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که در رابطه ی جنسی از برخی از رفتار های همسرتان خوشتان نیامده باشد. بهترین راه برای حل این مسئله ، در میان گذاشتن مشکل با همسرتان است. اما این که چگونه این انتقاد را بیان کنید بسیار مهم است. گاهی لحن بیان شما باعث می شود که طرف مقابل از شما برنجد.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

قبل از آن که چیزی به همسرتان بگویید که نسبت به او انتقاد دارید، به سوالات اساسی زیر پاسخ دهید:

به چه دلیل انتقاد می کنم؟ اگر دلیل خوب و سازنده ای ندارید. پس چیزی نگویید. آیا بهترین زمان و بهترین مکان این جاست؟ اگر نه، از خود بپرسید، چه وقت و در کجا می توانم این نکات را مطرح کنم که روابط جنسی ما را بهتر کند؟
.
هنگام انتقاد به یاد داشته باشید که به جای تمرکز بر آن چه که در همسرتان نمی پسندید ، بر رضایت خاطری که به شما می بخشد تأکید کنید.
.
به جای آن که بگویید « دوست ندارم این طور با خشونت در آغوشم بگیری » بگویید « وقتی به آرامی نوازشم می کنی بیشتر لذت می برم » وقتی به جای مطرح کردن خواستتان چیزی را مطرح می کنید که از آن بدتان می آید، خود و همسرتان را مجبور می کنید که به جای تمرکز بر احساس و حالتهای جنسی، توجه خود را بر جزییات انجام آن متمرکز کنید. وقتی خواسته هایتان را مطرح می کنید، مواظب باشید لحن کلامتان آمرانه نباشد.
.
وقتی آمرانه بگویید « مرا به آرامی نوازش کن » مفهوم ضمنی آن این است :

.
« در غیر این صورت نمی گذارم به من دست بزنی و به همین ترتیب خواسته شما نباید زمینه تهدید ایجاد کند : « اگر بلد نیستی مطابق خواست من رفتار کنی فکر دیگری بکنم »
.
سعی کنید از چیزی انتقاد نکنید که همسرتان نمی تواند آن را تغییر دهد . انتقاد کردن از خصوصیات جسمی مثل اندازه آلت، شکل سینه و سینه ها انتقادی ظالمانه است، چون احتمالاً فقط جراحی پلاستیک می تواند چنین وضعیتی را تغییر دهد . انتقاد از تمایلات جنسی همسر نیز انتقادی غیر سازنده محسوب می شود.
.
مطالبی که کتاب ها و فیلم های جنسی به شکلی اغراق آمیز درباره روابط جنسی عنوان می کنند ، گاهی باعث می شود که زن و مرد از همسر خود انتظارات غیرواقع بینانه ای داشته باشند.