1522

درماتومیوسیت یک بیماری عضلانی است که شامل التهاب و خارش پوست است . این یک نوع میوپاتی التهابی است .علت درماتومیوسیت ناشناخته است. کارشناسان فکر می کنند که ممکن است به علت یک عفونت ویروسی از عضلات و یا یک مشکل در سیستم ایمنی بدن است.

درماتومیوزیت ، آماس پوستی عضلانی است كه در اثر تخریب عضلات، در روی پوست جوشهای آبی قرمز دیده می شود كه بعداً در آن ناحیه ورم بوجود می آید .
به شما توصیه می كنم در درجه اول به پزشك مراجعه كرده از سلامتی بافت آسیب دیده و بدخیم نبودن این عارضه اطمینان حاصل كنید .
رژیم مناسب برای فردی كه دچار این عارضه شده است به شرح زیر است :
بدلیل تخریب بافت بدن فرد بیمار احتیاج بیشتری به پروتئین دارد تا بازسازی بافت مربوطه بهتر صورت گیرد . پروتئین حیوانی مناسب تر است از اینرو تهیه غذاهای با گوشت گوسفند و گاو كم چربی و گوشت مرغ برای او مناسب است . لبنیات به میزان 2 لیوان در روز باید مصرف شود .
برای ترمیم بخش آسیب دیده همچنین به انرژی فرد آسیب دیده تا حدودی افزایش می یابد كه بسته به وسعت عارضه دارد .
نیاز به روی بیشتری می باشد و برای تأمین روی توصیه می شود بیمار از ماهی تن ، بیسكویت سبوس دار، بادام ، لوبیا، و نخود و گوشت گاو كم چربی.
گوشت گوساله و گوسفند كم چربی، ماهی تن، بادام و كلیه مغزها، حبوبات تغذیه كند یك غذای خوب آش جو دارای حبوبات و گوشت است . بیسكویت و نان سبوس دار هم برای بیمار خوب است . توصیه می شود ار مصرف زیاد نمك پرهیز شود .