bardari

اینکه کودک شما در چه فصلی به دنیا بیاید مسلما روی سلامت روحی و جسمی او تاثیر دارد. در این مطلب قصد داریم درمورد ماه ایده آل برای به دنیا آمدن کودک صحبت کنیم. محققان زیادی درمورد فصل و ماه تولد نوزاد تحقیق و بررسی هایی انحام داده اند که در این مطلب درمورد آنها مطالبی را جمع آوری نموده ایم. با ما همراه باشید.

بهتر است در کدام ماه بچه دار شوید!  می‌گویند پاییز فصل عاشق شدن است و تابستان فصل آرامش و استراحت اما بهار چه فصلی است؟ فصلی که به دنیا آمدن در آن می‌تواند خوشبختی و آرامش فرزندتان را تضمین کند یا اینکه سلامت و زندگی‌اش را تهدید کند؟
محققان بررسی‌های مختلفی را در مورد این فصل انجام دادند و دریافتند شاید باردار شدن در اوایل بهار به فرزند آینده‌تان خیری نرساند اما به دنیا آمدنش در این فصل می‌تواند در کنار تهدید کردن سلامتی‌اش به زندگی او خدمت هم کند. اگر با گفتن این جملات شما را گیج کرده‌ایم، ادامه مطلب را بخوانید چون یافته‌های ضد و نقیض پژوهشگران واقعا به همین اندازه گیج کننده است.
چه فصلی برای بچه دار شدن بهتر است؟
شکل گرفتن نطفه در فصل بهار، می‌تواند آینده شغلی و تحصیلی فرزند شما را به خطر بیندازد اما از نظر محققان به دنیا آمدن کودکتان در این فصل، می‌تواند کمک زیادی به او بکند. به نوشته دیلی میل، فصلی که آدم‌ها در آن متولد می‌شوند می‌تواند تاثیرات زیادی را روی شخصیتشان بگذارد. با توجه به بررسی‌ها، ثابت شده متولدان فصل بهار و تابستان، زندگی شادتری دارند و بیشتر احساس رفاه و شادی می‌کنند. محققان می‌گویند متولدان پاییز اغلب افسرده‌اند اما زمستانی‌ها کمتر آشفتگی‌های روانی را تجربه می‌کنند. گرچه این بررسی‌ها که توسط محققان بوداپست انجام شد، تاثیر فصل بر روان و شخصیت افراد را به این شکل تفسیر می‌کند اما متخصصان می‌گویند برای اطمینان از این موضوع به تحقیقات بیشتری نیازمندیم.
ممکن است سرطان بگیرد
از نظر پژوهشگران هر فصلی بیماری خاصی را بهمراه می‌آورد. محققان دانشگاه استنفورد در جریان بررسی‌‌هایشان دریافته‌اند احتمال ابتلا به سرطان در میان متولدان بهار بیشتر است. به نوشته وبسایت این دانشگاه، پژوهش‌های انجام شده نشان می‌دهد متولدان فصل بهار و حتی تابستان، ۲۵درصد بیشتر از کسانی که در زمستان به دنیا آمده‌اند در معرض ابتلا به سرطان لنف قرار دارند. این نتایج درحالی اعلام شده که پیش از آن، محققان احتمال دچار شدن به ملانوم که یکی از انواع کشنده سرطان خون است را در متولدان بهار و تابستان بیشتر دانسته بودند. محققان بر این باورند ضعف سیستم ایمنی و ابتلا به سرطان می‌تواند از عواقب متولد شدن در فصل زیبای بهار باشد.
از روی مبل تکان نمی‌خورد
بهاری هستید؟ اگر سال‌ها به تنبلی متهم شده‌اید و به خاطر کم تحرکی و بی‌حوصلگی سرزنش شده‌اید، یک قیچی بیاورید و این چند خط را برای نشان دادن به همه کسانی که شما را متهم کرده‌اند جدا کنید. محققان می‌گویند تقصیر شما نیست که کند، کم تحرک یا تنبل هستید و حتی اگر وزنتان از ۱۰۰کیلو هم بالا‌تر برود، سراغ ورزش کردن نمی‌روید. از نظر پژوهشگران تولد شما در فصل بهار، دلیل همه این سستی‌ها و تنبلی هاست. به نوشته دیلی می‌ل، پژوهشگران ثابت کرده‌اند متولدان فصل بهار میل بیشتری به کم تحرکی دارند و اغلب از نظر دیگران تنبل شناخته می‌شوند. از نظر محققان تولد در نیمه دوم سال می‌تواند افراد را زرنگ‌تر کند اما نیمه اولی‌ها اغلب با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند.
اعصاب و معده‌اش به هم می‌ریزد
بی‌اشتهایی عصبی هدیه فصل بهار به متولدانش است. گفتیم که از نظر پژوهشگران آمار خودکشی‌ها در این فصل بالا می‌رود اما به عقیده محققان، به جز افسردگی مبتلایان این فصل دچار بیماری‌های روانی دیگری از قبیل بی‌اشتهایی عصبی هم می‌شوند. البته برای بهاری‌های تنبل، همین که پراشتهایی عصبی سراغشان نمی‌آید کافی است چراکه در این صورت ممکن بود هر روز از قبل چاق‌تر شوند.
آخر خرداد باردار شوید
برای بچه دار شدن، چند ماه دیگر صبر کنید یا اینکه در این فرصت کوتاهی که تا پایان تعطیلات مانده برای باردار شدن تلاش کنید چراکه محققان معتقدند بچه‌هایی که دوره جنینیشان در فاصله نیمه فروردین تا نیمه خرداد شروع می‌شود، کم هوش‌تر از بچه‌های دیگر هستند و کند‌تر از آن‌ها در مدرسه و دانشگاه پیشرفت می‌کنند. رویترز نوشته است بیشتر شدن حشرات در این ماه‌ها، افزایش سموم و نیترات مواد غذایی و شروع بادهای موسمی بهار می‌تواند دلیل ایجاد چنین تاثیری بر جنین تازه تشکیل شده باشد. از نظر محققان این عوامل محیطی می‌تواند غده تیروئید زنان باردار را کم کار کند و تاثیری نامطلوب روی جنینشان بگذارد.
اگر بهاری باشد…
محققان می‌گویند متولدان فصل بهار ممکن است به شاغل شدن در بعضی حرفه‌های خاص تمایل بیشتری داشته باشند، بعضی بیماری‌ها بیشتر سراغشان برود یا اینکه برخی خصوصیات شخصیتی در آن‌ها بارز‌تر باشد.
دیکتاتور می‌شود
اگر تاریخ زایمان طبیعی شما نیمه خردادماه است، با سزارین کردن خودخواسته فرزندتان را اردیبهشتی نکنید چراکه خواندن نتیجه بررسی‌هایی که محققان انگلیسی روی شغل افراد و ماه تولدشان انجام داده‌اند، متولدان فروردین و اردیبهشت را خوشحال نخواهد کرد. محققان می‌گویند کسانی که در سه هفته آخر فروردین به دنیا می‌آیند، احتمالا به جای نابغه شدن دیکتاتور می‌شوند. هیتلر و صدام از جمله کسانی بودند که در ماه آوریل به دنیا آمدند. محققان معتقدند شمار ورزشکار‌ها و فوتبالیست‌ها در میان اردیبهشتی‌ها بیشتر است و متولدان این ماه میانه زیادی با سیاست ندارند، درحالی که خردادی‌ها به احتمال زیاد ریاست شرکت‌ها را بر عهده می‌گیرند یا جوایز بزرگی مثل نوبل را از آن خود می‌کنند.
ضعیف می‌شود
مجله تایم از ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن متولدان بهار خبر می‌دهد بنابر این گزارش کسانی که در ماه فروردین یا اردیبهشت متولد می‌شوند، سیستم ایمنی ضعیف تری نسبت به دیگران دارند و بیماری آرتریت روماتوئید، بیشتر از متولدان دیگر ماه‌ها سراغ این افراد می‌رود. محققان سطح پایین ویتامین D بدن مادران باردار در اواخر بارداریشان را دلیل این اتفاق می‌دانند. به گفته پژوهشگران مادرانی که ماه‌های آخر انتظارشان را در فصل کم نور زمستان می‌گذرانند، بیشتر از کمبود ویتامین D رنج می‌برند و به همین دلیل فرزندشان بعد از تولد دچار مشکلات ناشی از ضعف سیستم ایمنی بدن می‌شود.
با آمدن بهار، این دو کار را انجام دهید
از نظر محققان حتی کار‌های ساده‌ای که در طول سال انجام می‌دهید، در برخی فصل‌ها می‌توانند بیشتر از دیگر فصول سال به سلامت جسم و روان شما کمک کنند. گذشته از این، آن‌ها معتقدند به خاطر شرایط خاص فصلی که به آن وارد می‌شوید، مجبورید کارهای خاصی را هم انجام دهید. پس به توصیه‌های آن‌ها عمل کنید و برای اینکه روانتان در این سه ماه به خطر نیفتد، این دو توصیه‌ای که با توجه به پژوهش‌های انجام شده طرح شده‌اند را حتما انجام دهید.
باغبانی کنید
نه به خاطر شروع بهار طبیعت بلکه برای فرار کردن از افسردگی فصلی بهتر است سراغ باغبانی بروید. محققان می‌گویند در این فصل، افسردگی که بعضی‌ها آن را با آمدن بهار تجربه می‌کنند، می‌تواند مبتلایانش را از پا درآورد. به عقیده متخصصان، رفتن به دل طبیعت می‌تواند افسردگی را کاهش دهد اما پژوهشگران معتقدند اگر امکان حضور در طبیعت را ندارید، با آوردن آن به خانه‌تان می‌توانید خطر مبتلا شدن به این بیماری را کم کنید.
سازمان خیریه National Trust در بررسی‌هایش ثابت کرد ه است که باغبانی در همه سنین و همه جوامع می‌تواند به کاهش افسردگی منجر شود و حتی نگذارد بیماری‌هایی مثل حملات قبلی سلامت شما را تهدید کنند. گرچه از نظر این پژوهشگران همه افراد از سبزی لذت می‌برند اما در بررسی‌‌هایشان ثابت شد. که کودکان، سالمندان و اعضای خانواده‌های کم درآمد که به اندازه دیگران به تفریحات شاد دسترسی ندارند، تاثیر بیشتری را از حضور در فضاهای سبز می‌گیرند.
از متخصصان مغز و اعصاب وقت بگیرید
اگر با آمدن فصل بهار، احساس ناخوشی می‌کنید و تغییراتی که تفسیرشان برای خودتان آسان نیست را در وضعیت بدنی خود می‌بینید، بهتر است از یک متخصص مغز و اعصاب وقت بگیرید چراکه از نظر پژوهشگران احتمال سکته مغزی در فصل بهار بیشتر از دیگر زمان‌های سال است. به نوشته رویترز، محققان بر این باورند که در طول زمستان معمولا افراد دچار افزایش فشار و چربی خون می‌شوند و با بیشتر شدن احتمال تشکیل لخته خون، ممکن است در اوایل بهار دچار سکته مغزی شوند.