Exercise-in-common-cold

پژوهشگران میگویند زندگی نوین امروزی گاها بسیار دلهره آور است هم در سلامتی و هم در فکر انسانها اثراتی دارد. وقتی انسان خسته و کوفته میشود میخواهد که استراحت کند و بخوابد . وقتی بر بدن انسان دلهره وارد میشود نمیتواند بدرستی استراحت کند و همین استراحت نکردنها باعث بوجود آمدن مشکلات جبران ناپذیری در روان و جسم انسان میگذارد

پیاده روی می تواند در تقویت سیستم دفاعی بدن نقش موثری داشته باشد.

به گفته محققان، شیوه زندگی امروز که در مواردی بیش از حد استرس آور است روی وضعیت بدن و ذهن نیز تاثیر می گذارد. بدن ما برای رفع خستگی نیاز به خواب دارد که با وارد شدن استرس، این امر میسر نمی شود و همین امر به بروزمشکلات جدی ذهنی و جسمی منجر می شود.

فواید پیاده روی

به گفته محققان، یکی از بهترین روش ها برای رهایی از استرس پس از یک روز پرمشغله، پیاده روی است و به ویژه پیاده روی در طبیعت. طی روز میزان هورمون های استرس در خون بالاست و با راه رفتن در طبیعت، این هورمون کاهش پیدا می کند. محققان ژاپنی نیز دریافته اند، راه رفتن در طبیعت در مقابله با سرطان نیز نقش دارد.

گیاهان ماده شیمیایی به نام فیتون سیدز ترشح می کنند که این ماده از گیاهان در برابر پوسیدگی وحشرات محافظت می کند، با استنشاق این ماده، سلول های طبیعی در بدن ما انسان ها نیز مقاوم می شود. هنگام پیاده روی درپارک، میزان گلبول های سفید افزایش پیدا می کند، ضربان قلب، فشار خون و میزان هورمون های استرس به نام کورتیزول کاهش می یابد.