17

آیا تابحال در رابطه با تله پاتی چیزی شنیده اید ؟ بسیاری از افراد ارتباط بین دو مغز را قبول ندارند. در این مطلب قصد داریم تله پاتی و یا کنترل از راه دور افکار را برای شما به طور کامل شرح دهیم. اگر شما نیز اطلاعات کافی در این رابطه ندارید ، با ما همراه باشید.

کازینسکی محقق و پژوهشگر روسی، در ارتباط با مرگ یکی از دوستان، مورد سرنوشت سازی را تجربه کرد و این موضوع انگیزه وی را به شدت برانگیخت و موجب گردید که او درباره سیستم عصبی انسان و واکنش غیرقابل توجیه آن (در مقابل محرک هائی که حواس شناخته شده قادر به تشخیصشان نبودند) تحقیقات گسترده ای را انجام دهد. “کازینسکی” عقیده داشت که باید عاملی زیست شناختی در کار باشد، مثل یک عضو حسی کشف نشده یا قابلیتی در ساختار موجود زنده. نظریه “کازینسکی” باعث شد تحقیقات در اتحاد جماهیر شوروی، گرایش شدیدی به عصب شناختی و زیست شناختی پیدا کند. یکی از مشهورترین مدافعان این نظریه، ُلئونیدواسیلی یف” فیزیولوپیست بود. او با انجام آزمایشی در مورد ”القاء روانی” ثابت کرد که به وسیله تله پاتی می توان اشخاص را از فاصله بسیار دور، تحت تأثیر قرار داد. حتی اگر در مقابل امواج شناخته شده الکترومغناطیس محافظت شده باشند. نظریه تأثیرگذاری از راه دور تا به امروز محور اصلی تحقیقات روسیه باقی مانده است.

در سال ۱۹۵۲ “جی.بی.راین” برجسته ترین فراروانشناس آمریکا، به همراه دستیارش، در مأموریتی سری از طرف دولت ایالات متحده، به همه جای اروپا سفر کرد. مأموریت این هیئت بررسی توانائی های فراحسی حیوانات و کاربرد نظامی آنها بود.

در همان سال در “پنتاگون” جلسه ای محرمانه با حضور “آندریا پوهارایش” فیزیکدان، تشکیل شد. در این جلسه “پوهارایش” گزارشی در مورد کاربرد احتمالی ادراک فراحسی، در سلاح های فراروانی ارائه کرد. او یک سال بعد نیز در نیروی هوائی آمریکا درباره تله پاتی و ادراک فراحسی، سخنرانی کرد. دیدگاه “پوهارایش” نسبت به جهان، ترکیب غربی از فرا روانشناسی، علوم غریبه و داستان های علمی – تخیلی بود.

در سال ۱۹۶۷، آمریکائی ها متوجه شدند که روس ها برای تحقیقات فراروانشناسی سالانه حدود ۵۰۰ میلیون دلار، در چهارده مؤسسه تحقیقاتی هزینه می کنند. از طرفی اتحاد جماهیر شوروی نیز در سال ۱۹۶۸ در کنفرانس مسکو، عمداً دانشمندان غربی را در جریان موفقیت هائی که در تحقیقات خود به دست آورده قرار داد. آنها آزمایش های جالبی در مورد حرکت دادن اشیاء از راه دور به وسیله ”نینا کولاگینا“ به نمایش گذاشتند و حتی اجازه دادند یک نسخه از فیلم این آزمایش ها به طور مخفیانه به غرب برده شود.

تا اواخر ۱۹۶۰، سرویس های اطلاعاتی آمریکا گاه و بیگاه کار فراروانشناسان را بررسی می کردند، اما آنها همواره توصیه می کردند دولت نباید وارد این رشته نامعلوم از علم بشود. اما وقتی یکی از دانشمندان برجسته شوروی، در یک سخنرانی در بیگسور کالیفرنیا، درباره تحقیقات در زمینه علوم حاشیه ای در کشورش صحبت کرد. تازه زنگ خطر به صدا درآمد. ناگهان همه، تحقیق در مورد ”القاء روانی“ و ”تأثیرگذاری از فاصله دور“ را با کنترل به وسیله تله پاتی و شستشوی مغزی مرتبط دیدند و علاوه بر ترس از دشمن، تهدید جدی و جدیدی به نام ”حمله روانی“ نیز افزوده شد.

در گزارشات ”سرویس اطلاعاتی وزارت دفاع ایالات متحده پیش بینی شد که اگر دشمن ابرقدرت، عملاً بتواند از طریق تله پاتی در بین کارکنان یک پایگاه موشکی زیرزمینی بین قاره ای، نفوذ کند پس لازم است که هر چه سریعتر با استفاده از اقدامات دفاعی کم هزینه، از این سلاح های گرانقیمت محافظت شود“. آنها می دانستند که فکر اولیه تلاش برای مهار قابلیت های بالقوه ارتباط تله پاتیک، حرکت دادن اشیاء از راه دور و ”بیونیک“، از ارتش اتحاد جماهیر شوروی و ”کا.گ.ب“ (سرویس اطلاعاتی شوروی سابق) سرچشمه گرفته است. این گزارش چنین ادامه می یابد: تلاش های شوروی در زمینه تحقق در مورد psi دیر یا زود، نه آنها توانائی انجام اعمال زیر را می دهد:

الف) آگاهی از متن اسناد فوق العاده سری ایالات متحده، حرکت سربازان یا کشتی ها، محل و ماهیت تأسیسات نظامی.

ب) کنترل کردن افکار رهبران نظامی و غیرنظامی ایالات متحده از دور.

ج) تأثیرگذاری تخریبی بر مقامات بلندپایه از دور و ایجاد مرگ آنی.

د) از کار انداختن تجهیزات نظامی ایالات متحده، از جمله سفینه های فضائی، از راه دور.