25

همیشه مراقب هستیم تا مریض نشویم. سعی می کنیم تغذیه ی کامل داشته باشیم تا دچار هیچ گونه مشکل جسمی نشویم و در صورت بیمار شدن نزد پزشک می رویم. اما گاهی اوقات سلامت روحی خود را فراموش می کنیم. باید در نظر داشته باشید که سلامت جسمی و روحی ارتباط تنگاتنگی با هم دارند پس باید به هردو آنها توجه داشت.

میزان انرژی موجود در این دو مكان كاملا می تواند بر سلامت جسمی و روحی ما موثر باشد. همان طور كه می دانیم انرژی حیاتی در تمام موجودات، اجسام و در همه جا وجود دارد ولی در بعضی نقاط انتشار انرژی، بیشتر از جاهای دیگر است. اصولا نقاط مرتفع مثل مناطق كوهستانی و جنگل های انبوه كه دارای درختان كهنسال بلند هستند و معابد، مساجد، كلیساها یا مكان هایی كه مقبره بزرگواری است؛ هر جا كه انسان در آن به عبادت خدا می پردازد و با فكر او تمركز می كند و او را در قلب خود حس می كند، به افزایش انرژی درونی انسان و شفای او كمك می كند.

دكوراسیون انرژی

به عقیده چینی های باستان، موقعیت و جهت پدیده ها در فضا از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و محل سكونت، كار، نحوه قرارگیری اشیا، میز، مبلمان، كتابخانه و سایر مایملك انسان كه او را از هر سو احاطه كرده اند، قادر به تاثیرگذاری بر سلامت رفتار و روان او هستند. براساس فنگ شویی اشكال هندسی، خطوط و استقرار صحیح اشیا در محیط های مناسب موجب همسویی نیروهای آسمانی با انسان و اشیا شده، سلامتی و موفقیت را به ارمغان می آورند. این تاثیرات، رفتار و شخصیت انسان را در جهت مثبت یا منفی و موزون یا ناموزون تعیین میكنند. بدیهی است كه اصلی ترین عصاره دكوراسیون انرژی یا فنگ شویی، توجه به هماهنگی موجود در طبیعت بوده و كشف رموز طبیعت كه همواره در حال سخن گفتن با بشر هستند و استفاده از آنها در زندگی شخصی. برای تبدیل محیط اطراف خود به چنین اماكنی چه باید بكنیم؟ راهكار اجرایی برای بهره مندی از فضایی مثبت چیست؟

پاك كردن انرژی های منفی

احتمالا می توانید برخی از این مكان ها را در اطراف خود مثال بزنید، اماكنی كه ارتعاشات منفی آنها بالاست. بسیاری از ما تجربه كرده ایم كه هنگام مراجعه به بعضی جاها حال خوب ما، بد می شود مثل جاهای گرفته، بدون گردش و تهویه هوا، بدون نور و زندگی. علت اصلی آن بالا بودن ارتعاشات منفی در این اماكن است. راهها و شیوه های متعددی وجود دارد كه می توان با آن فضاها یا اماكن را از ارتعاشات منفی پاك و ارتعاشات مثبت و شفابخش را جایگزین آن كرد. این عمل به خصوص در مكان های عمومی مانند هتل ها یا كوپه قطار بسیار مفید واقع می شود اما می توان آن را به منظور پاكسازی و تقدیس منزل، محل كار یا اتومبیل خود نیز استفاده كرد، اغلب افراد پس از این عمل، احساس خوبی را تجربه می كنند.

راه كارهای موثر

۱) فرض كنید كه یك درمانگر بخواهد به شفای بیمار بپردازد. كار كردن درمانگران در اتاقی كه از انرژی های منفی پاكسازی

شده باشد، بسیار اهمیت دارد. بهتر است در صورت امكان اتاقی انتخاب شود كه در معرض نور آفتاب بوده و به فضای باز و هوای تازه دسترسی داشته باشد. پس آفتاب یكی از عوامل دفع انرژی های منفی است.

۲) علاوه بر این می توان با دود كردن مریم گلی و سرو آزاد یا هر گیاه خوشبو و ضدعفونی كننده دیگر، اتاق را پاكیزه نگاه داشت. پیش از برخاستن دود باید یكی از درهای خانه را باز گذاشت تا دود، انرژی مرده و منفی را جذب كرده، آن را از در اتاق خارج كند.

۳) قرار دادن تكه های جواهر مناسب در اتاق نیز انرژی منفی را جذب می كند.

چند توصیه ساده

حالا چند توصیه ساده برای این كه محیط اطراف خود را سرشار از انرژی مثبت كنید:

۱) هرگز به طور مداوم در اتاق بدون تهویه یا زیرنور چراغ های فلورسنت (مهتابی) كار نكنید. این نور فركانسی تولید می كند كه با ارتعاشات هاله تداخل كرده، موجب بروز فركانس ضربه ای در حوزه انرژی می شود. دامنه فركانسی این نورها برای تندرستی زیان آور هستند.

۲) وجود گیاهان، مولد انرژی و شفابخش هستند. می توانید در اتاق خود از حضور زنده گیاهان بهره مند شوید و زندگی را در كنار گیاهان تجربه كنید.

۳) استفاده از رنگ های شاداب و انرژی بخش نیز می تواند بسیار موثر باشد.

۴) پخش موسیقی موزون برای از بین بردن انرژی های منفی در فضا و دفع امواج منفی مفید است. كاری كنید كه نور و هوای زنده و تازه به زندگی تان جاری شود. با خواندن نام خداوند می توانید اتاق خود را به مكانی پاكیزه و سرشار از انرژی مثبت تبدیل كنید.