asall
شما اگر از ان دسته از  انسانها هستید که اگر سردتان شد هرچقدر هم که لباس گرم بپوشید باز هم سردتان می شود پس سرمایی هستید. معمولا سرمایی ها زمستان را دوست ندارند و فصل مورد علاقه آنها تابستان است که همواره از کنار وسایل گرمایشی در زمستان جنب نمی خورند ممکن است تعجب کنید ولی مطمئنا  اگر بیش از حد سرمایی هستید باید بگویم که برایتان خطرناک است می دانید علتش را؟
براساس بررسی های پژوهشگران، ایمنی بدن افرادی که بیش از حد سرمایی هستند پایین است به همین دلیل آنها در مقایسه با دیگران آسیب پذیرتر هستند و بیشتر در معرض بیماری ها قرار می گیرند. البته متخصصان می گویند به کمک روش های درمانی طبیعی به عنوان مثال کمک گرفتن از طب هندی، چینی و سنتی ایرانی می توان با مشکل سرمایی بودن بیش از حد مقابله کرد.

به عنوان مثال کاهش مصرف لبنیات و ترشیجات و قرار دادن مواد غذایی با طبیعت گرم و نوشیدن دمنوش های گیاهی بویژه دارچین، زنجبیل و چای سبز به جای چای سیاه تا حد زیادی کمک کننده است. این در حالی است که به گفته محققان ژاپنی، افراد سرمایی بیشتر از بقیه دچار سرماخوردگی فصلی می شوند و اگر در پی درمان مناسب نباشند در معرض مشکلات ریوی قرار می گیرند. پس اگر خواهان عمر طولانی تری هستید باید به جنگ این سرماخوردگی های به ظاهر ساده بروید و اجازه ندهید به بیماری های مزمن تبدیل شوند.

شاید یکی از بهترین توصیه ها این باشد که هر روز صبح یک قاشق عسل طبیعی با موم بخورید. با این اقدام نه تنها از بروز سرماخوردگی های سخت پیشگیری می کنید، بلکه در صورت ابتلا نیز علائم بیماری بسیار خفیف خواهد بود. همچنین به کمک این راهکار ساده بتدریج حس سرمایی بودن شما از بین می رود و راحت تر سرمای هوا را تحمل می کنید.

البته در صورتی که دیابتی هستید یا از مشکل اضافه وزن رنج می برید نباید در مصرف عسل زیادی روی کنید تا به اصطلاح از آن سوی پشت بام پرتاب نشوید!

منبع-www.seemorgh.com