1655

 

بدنسازان برای اینکه عضله درست کنند از پروتئین استفاده می کنند یعنی بدون پروتئین عضله درست نمی شود ولی جنس و ساعت مصرف و همچنین اندازه آن از عوامل بسیار مهمی است که باعث  بهتر نتیجه دادن می شود. برخی از آنها خیلی سریع هضم داده میشود و پس از ورزش باید از آن استفاده شود و آن پروتئین وی است

برخی آمینواسیدها نیز زودتر از دیگر مدل ها عمل می کنند . آنزیم های هضم نیز نقش کمکی دارند و به تجزیه پروتئین ها برای جذب بهتر کمک می کنند . در ادامه اطلاعاتی که برای بیشترین نتیجه گیری از این مکمل ها احتیاج دارید گردآوری شده است .

 

پروتئین وی بخورید

بهترین روش برای حمایت از رشد عضله بعد از تمرین این است که پروتئین وی را در سریع ترین زمان ممکن مصرف کنید . هر چه سریع تر پروتئین به بدن برسد ، با سرعت بیشتری هم فرآیندهای کاتابولیک ( عضله سوز ) که طی تمرینات شدید به وجود آمده اند ، معکوس می شوند و در نتیجه به توسعه آنابولیسم ( رشد عضله ) کمک می شود .
در حالی که پروتئین ها بعد از تمرین بسیار مفید است ،همچنین یک منبع پروتئینی خوب برای دیگر اوقات روز نیز به حساب می آید به ویژه اوقاتی که شکم تان خالی است مثل اول صبح .

مصرف BCAA

آمینواسیدهای شاخه ای وارد بدن می شوند ، از کبد عبور می کنند و این یعنی خیلی سریع تر از دیگر آمینوها عمل کرده و به بازسازی بافت های تخریب شده عضلات حین تمرین کمک می کنند . آنها همچنین باعث افزایش ترشح انسولین می شوند که هورمونی قدرتمند است برای کمک به هدایت مواد معدنی ، آمینواسیدها ، کربوهیدرات و کراتین به داخل سلول های عضلانی ، این اتفاق به ویژه بعد از تمرین مهم است تا به جلوگیری از تخریب عضلات کمک کند .

ترکیب پروتئین با آنزیم هضم

پیروی از یک رژیم سرشار از پروتئین برای کمک در به اوج رساندن عضله سازی مفید است ، اما بدن نمی تواند پروتئینی که جذب نشد را مورد استفاده قرار دهد . با مصرف آنزیم های هضم که به تجزیه پروتئین غذاها کمک می کنند ، مقدار پروتئینی که وارد بدن می شود را افزایش می دهید و همچنین کمک می کنید به تسریع روند تا پروتئین بتواند برای بازسازی و رشد مورد استفاده قرار بگیرد . دنبال آنزیم های هضم باشید که هدف تان جذب پروتئین باشد . این آنزیم ها عبارتند از :

Protease ،pepsim ، Bromelain ، Tripsin

 

1654

بهترین ترکیب پروتئین

همه پروتئین ها یکسان خلق نشده اند بنابراین مهم است که نگاهی به انواع پروتئین های قابل دسترس در مکمل ها داشته باشید . پروتئین وی کنسانتره سرشار از پروتئین است اما حاوی اندکی چربی و عناصر فعال زیستی است . پروتئین وی ایزوله نسبت به کنسانتره پروتئین بیشتری دارد که از این جهت بالانس بهترین با کنسانترهایجاد می کند . پروتئین ایزوله شیر هم حاوی کازئین است هم حاوی وی که از این جهت پروتئین های دیر هضم و زودهضم را با هم دارد . در مصرف مکمل های پروتئینی دقت لازم را به خرج دهید تا ترکیب خوبی داشته باشید .

منبع-http://www.bodyfull.ir