ways-to-step-up-your-game

حتما درارتباط با شغل روزهایی که برای اولین بار به سرکار رفتی و برای خود صاحب شغل شدی بخاطر داری؟ خیلی روز خوبی بود مگر نه؟ از دست پر کردن فرم های استخدام دیگر کلافه شده بودی و با پیدا کردن یک شغل دلخواه از همه آنها رها شدی  ولی  انتخاب شغل اشتباه نیز برای خودش نشانه هایی دارد که اکنون می خوانیم

 

در حال حاضر 6، 12، یا 20 ماه گذشته …و ماه عسل به پایان رسیده.  حسابی تو کارت درگیر شدی و حالا می تونی بدون عینک سرخ رنگی که کار رو باهاش شروع کردی، شغلتو بهتر ببینی. شاید فرهنگ کاری اینجا خیلی خشک باشه و واقعا احساس نکنی که برای این شغل مناسبی و شاید هم برخی از وعده هایی که قبل از شروع کار بهت دادند، حالا فراموش شده باشه.

در هر صورت، نمیخوای به بازار جستجوی کار برگردی…مگر اینکه مطمئن بشی که این شغل بدردت نمی خوره.

حالا، نشانه هایی که باید به دنبال آنها بود کدامند؟

1. استعداد شما دارد هدر می رود

حدود 17% از جمعیت ایالات متحده، بیکار طبقه بندی شده اند.  به تصور من این مقدار تنها زمانی افزایش می یابد که جهانی نگاه کنید.

متاسفانه رکود اقتصادی باعث شد تا بسیاری از کارگران شایسته به مشاغلی پایین تر از حد استعداد خود روی بیاورند تا بتوانند درآمد بخور و نمیر داشته باشند. اگراین ناکامی موقتی بود، جای نگرانی نبود. اما برای بسیاری از شما، شغلی که به عنوان یک آب باریکه شروع کردید، حالا به آینده تان دارد تبدیل می شود.

2. این صنعت در حال مرگ است

میشل، همکار و دوست خوب من، به کار در صنعت پروپان (گاز) مشغول بود. چند سال پیش، او با خود گفت که تا کی باید در این حرفه بماند…از این رو( فقط برای شروع) به دنبال شغلی برای خود در Qualcomm گشت. بلافاصله پس از آن، او کار خود را رها کرد و به حرفه ای عالی وارد شد و علت همه این ها این بود که او دریافته بود که این صنعت دارد از بین می رود و پیش از اینکه دیر شود آن را ترک کرد.

امروزه داستان های مشابهی مانند داستان میشل از صنایع پروپان داریم که جای نگرانی دارد ( بعنوان مثال، صنعت روزنامه و فروشگاه های الکترونیکی). گاهی اوقات ترک صنعتی که عاشق آن هستید دشوار است، اما آیا حاضرید کشتی هایتان غرق شوند یا بدنبال کشف آنچه در افق دیدتان قرار دارد بروید؟

3. احساس می کنید فردی متفاوت در محل کار هستید

در بسیاری از موارد یک شغل می تواند شما را در موقعیت های ناراحت کننده ای قرار دهد. وقتی در زمینه فروش فعال بودم، باید برای بی باک بودن انرژی باور نکردنی را صرف می کردم یعنی “ همیشه پاسخ و راه حلی داشتم”، همانطور که رئیسم می خواست،. من همیشه در خانه هم کارها رو خیلی آسان می گرفتم و به دنبال آسان کردن کارها برای بقیه هم بودم.

“انرژی ای ”را که صرف انجام کار می کنید چنانچه از تمایلات طبیعی شما خارج شود منجر به استرس، فرسودگی شغلی و ناخشنودی می شود. مطمئناً هر شخصی مجبور به انجام کارهایی خارج از حیطه راحتی خود است اما انجام این کار به صورت روزانه دستورالعملی برای وقوع فاجعه است.

4. روزهای بیشتری بیمار می شوید

تحقیقات نشان داده است که کارمندان ناراضی به طور متوسط در یک سال 15 روز از کارکنان راضی و خوشحال مریض تر هستند.

اگر احساس کردید که روزهای بیشتری بیمار هستید، تعجب نکنید؛ دلیلش شغل تان است.

5. از یادگیری باز مانده اید

پیش از عصر دیجیتال، مشخص شد که 70% یادگیری شما مربوط به آموزش ضمن خدمت می باشد. امروزه این آمار به 10% کاهش یافته است.

با جهانی شدن و یک اقتصاد در حال تحول، یادگیری مانند کالا نیست که به آسانی خریداری شود. اگر مهارت های جدید در شغل خود را یاد نگیرید، نمی توانید در بازار کار با دیگران رقابت کنید.

6. تنها تفاوت بین رزومه ی سال گذشته و رزومه امسال زمان کار است.

هر سال باید به نقاط عطفی که در 12 ماه گذشته رخ داده فکر کنید تا بتوانید آنها را به رزومه خود اضافه کنید.

اگر از آنچه در سال پیش انجام داده اید نتیجه ای نگیرید، زمان را از دست داده اید.

7. تنها پاداش پول است

به عنوان یک مربی حرفه ای، اولین چیزی که از خوانندگان سایتم می پرسم این است که بزرگترین چالش زندگی حرفه ای آنها چیست؟ ما صدها مشترک داریم و یکبار هم نشنیدیم که پول چالش زندگی آنها باشد.

در حقیقت، خوانندگانی که بیشتر درگیر هستند اغلب می گویند حقوق خوبی می گیرند اما احساس می کنند که به دام افتاده اند و استرس دارند و انگیزه ای که در ابتدا برای شغل خود داشتند را از دست داده اند.

منبع-http://genie.ir