4444

این مواد سمی مزاحم به بدن ما وارد می شوند و به ما احساس بدی در تمام طول روز می دهند. متاسفانه تعداد کمی از ما برای سم زدایی بدنمان زمان صرف می کنیم، سالها نشسته ایم و این محلول های کثیف ساختگی در بدن ما جریان دارند.

تصور می شود مواد سمی زمان ما را می گیرند و بر اساس برنامه روزانه فشرده ما، مزاحم مان می شوند. با این حال، ما روزانه گالن ها چای می نوشیم و بعضی از ما به آن قسم می خوریم ، در حالی که هیچ کس تا کنون زمانی را صرف نکرده تا قدرت واقعی این ماده را درک کند. منظور من از این ماده چای است.

ببینید چگونه می شود بدن خود را با چای سم زدایی کرد.

سبز شوید

در هر جای دنیا که باشید، احتمالا در مورد اکسیر جادویی که چای سبز نام دارد، شنیده اید. چای سبز به مقدار فراوان حاوی آنتی اکسیدان و ویتامین است و به طور کل احساس خوبی می دهد و به بخش اصلی رژیم غذایی افراد آگاه از سلامتی و افرادی تبدیل شده است که مرتبا به باشگاه می روند.

برخی از ویژگی های چای سبز شامل این موارد می باشد:

 • به چربی سوزی کمک می کند: ویژگی های آنتی اکسیدانی چای، به سرعت سوخت و ساز بدن کمک می کند و در نتیجه حتی در زمانی که فعالیتی ندارید منجر به سوزاندن انرژی می شوند.
 • ایمنی را بهبود می بخشد: علیه سرماخوردگی و آنفولانزا می جنگد.
 • دارویی فوق العاده است: گزارش شده است که آن می تواند در پیشگیری و محافظت در برابر برخی سرطان ها، ورم مفاصل، و دیابت مفید باشد.
 • آب بدن را مجدداً تامین می کند: برخلاف باورهای رایج که چای باعث از دست رفتن آب بدن شما می شود، چای سبز اثراتی مانند دوست قدیمی ما H2O، اثر آب رسانی مجدد دارد.
 • مغز و اعصاب: نشان داده شده است برای جلوگیری از بیماری های فرساینده و عصبی مانند آلزایمر مفید است.

این فقط و فقط یک لیست کوچک از مزایایی است که چای سبز ارائه می دهد، اما می خواهم بر ماده ای فوق العاده حیرت آور تاکید کنم که قدرتش 10 برابر چای سبز معمولی است.

با خود چای ماتچای Matcha ژاپنی بیاورید

نوشیدن یک فنجان چای ماتچا با 10 فنجان چای سبز معمولی برابر است!

چای ماتچا در ژاپن فوق العاده محبوب است، و در حال حاضر به علت قابلیت هایی مفیدی که برای رژیم ها و برنامه های سم زدایی دارد، در سرتاسر جهان در حال شناخته شدن است. برخی از مزایای اصلی چای ماتچا شامل موارد زیر می باشند:

 • با برخورداری از سطح بالایی از آنتی اکسیدان ها که کاتچین catechin نام دارد از سرطان جلو گیری می کند، که رادیکال های آزاد خطرناک در بدن ما را جستجو و پیدا می کند.
 • با کاهش کلسترول LDL یا نوع بد آن، از بیماری های قلبی جلوگیری می کند.
 • با تولید حرارت بدن و افزایش آن از 10-8 % به 43-35%، به چربی سوزی بدن کمک می کند.
 • 5 برابر از چای سبز معمولی بیشتر ال-تنین (L-theanine) دارد- اسید آمینه ای که به فعالیت های عصبی کمک می کند.

سبز شدن خوب است، نه فقط با خوردن سبزیجات، بلکه با چای، هر چه سبزتر بهتر.

با نشاط بودن

سم زدایی بدن شما با چای همیشه 2 مرحله دارد، با نشاط بودن سر صبح و شستشو دادن روده بزرگ. بازیابی ویتامین ها و الکترولیت از دست رفته با شستشوی روده بزرگ با چای در هنگام شب انجام می شود که باعث شور و نشاط صبح می شود، اما ناکامی در انجام این کار، احتمال سم زدایی کامل با چای را از بین می برد.

یک چای نشاط آور، باید از مخلوطی از مواد تشکیل شده باشد که دارای سطوح بالایی از آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و به طور کلی ویژگی های مختلف دیگر باشد. ماتچا چای مورد علاقه من است، و به طور کل یکی از ترکیبات اصلی چای نشاط آور من در صبح است. باید بر اضافه کردن ترکیبات مکمل دیگر مانند:

 • آکای بری
 • جنسینگ
 • پوست جو
 • اسپیرولینا (یک ماده غذایی فوق العاده دیگر) تاکید کرد

در این مرحله طعم گرفتن طول می کشد، بنابراین سعی کنید توقع زیادی از این دنیا نداشته باشید، با اینحال اگر می خواهید چیزی برای خوش طعم شدن به آن اضافه کنید، توصیه میکنم یکی از این ها را اضافه کنید: استیویا( شیرین کننده طبیعی)، عسل، توت، پودر زنجبیل، یا آب لیمو.

شستشوی روده بزرگ

خیلی ترسناک به نظر می رسد اما برای سم زدایی کامل بدن، خلاص شدن از شر ساخت روزانه سموم و مواد روغنی و کثیف ضروری است. چای شستشو دهنده هم باید مانند چای نشاط آور صبح ترکیباتی داشته باشد: برگ سنا (senna) که دارای تاثیر ملین است.

سازمان FDA، رضایت خود از سنا را به عنوان یک ملین طبیعی اعلام کرده است، بنابراین جای نگرانی وجود ندارد.

باز هم ایجاد یک ترکیب برای افزایش سودمندی این چای ضروری است. بنابراین توصیه می کنم برخی از این مواد را به برگ سنای خود اضافه کنید:

 • پوست خشک پرتقال
 • گیاه قاصدک
 • برگ گزنه
 • برگ لیمو
 • ریشه شیرین بیان

نه تنها همه اینها به خوش طعم شدن چای کمک می کنند بلکه باعث افزایش تاثیرات و مزایای شستشوی روده بزرگ می شوند. با اضافه کردن فیبر، مواد مغزی و ویتامین ها، هر یک از ترکیبات را باید بخش اصلی معجون شستشوی روده بزرگ برای سم زدایی دانست.

جریان عادی زندگی

شما از فواید و قدرت چای برای سم زدایی می دانید، بنابراین باید بدانید که چگونه آن را در سبک زندگی روزمره خود استفاده کنید. شما باید بدانید که این برای شما زحمتی ندارد و انجام آن بسیار ساده است!

صبح

به محض اینکه از رختخواب خارج می شوید، آب را بجوشانید، قطعه های لیمو و زنجبیل را به آن اضافه کنید.این به بیدار شدن اندامتان کمک می کند و سوخت و ساز بدن را شروع می کند.

20 دقیقه پس از آن، چای نشاط آور صبح تان را دم کنید، آنتی اکسیدان، ویتامین و انرژی دادن به خود نیاز شما برای بقیه روز را تامین می کند.

روز

در طول روز، چند فنجان چای سبز بنوشید، یا چای سبز معمولی و یا مخلوطی از چای سبز با یاس (به عنوان مثال، 3 تا 6 فنجان). چای سفید هم قابل قبول است.

شب

برای درست کردن چای شستشو دهنده, یا ترکیبات را خریداری کنید یا از موادی که به عنوان نمونه گفته شد ترکیب خود را درست کنید.

این روال را برای 7، 14، 28 روز ادامه دهید و مزایایی که برای شما دارد را ببینید. به یاد داشته باشید که، مانند هر ماده سم زدای دیگر، ضروری است که برنامه و وعده های غذایی تان را کاملاً تغییر دهید. نمی توانید انتظار داشته باشید که تغییرات بدون تعهد شما رخ دهند.

منبع-http://genie.ir