best-oils-for-dry-skin

بسیاری با این مسئله روبرو هستند که وقتی ناخنها کمی رشد میکنند زود می شکند و نمی توانند ناخنهای بلندی داشته باشند  در این بخش  آموزش درست کردن یک محلول برای جلوگیری از شکستن ناخن را بیان میکنیم

 

مواد اولیه:

2 ق.غ. حنا                              1ق.م. لانولین

۵ ق.غ. گلاب

طرز تهیه و مصرف:

لانولین را روی حرارت بخار قرار داده گلاب و حنا را به آرامی  به آن اضافه نمائید هم زده پس از چند دقیقه از حرارت بردارید . روزانه یک بار به ناخن‌ها بمالید، ۱۰ دقیقه صبر نمائید سپس دست‌ها را بشوئید.

علت شکنندگی ناخن‌ها چیست؟؟ چرا میشکنند؟؟

شکنندگی ناخن گاهی به علت بیماری‌های داخلی و بیماری‌های پوستی است.

کم‌خونی و بیماری‌های تیروئید ممکن است روی قوام و خصوصیت ظاهری ناخن تاثیر داشته باشد. بیماری‌های ناخن نظیر سپوریازیس، لیکن پلان، آلوپسی آرناتا و قارچ ناخن‌ها نیز باعث شکستگی ناخن‌ها می‌شوند ولی اکثر وقت‌ها ناخن‌ها در اثر تماس با مواد شوینده، پاک‌کننده‌های اسیدی و قلیایی و سایر مواد شیمیایی دچار شکنندگی می‌شوند.

افراد شاغل (مکرر با آب و رطوبت تماس دارند) و خانم‌های خانه‌دار دچار شکنندگی ناخن می‌شوند، چون خیس شدن مکرر ناخن و تبخیر آب باعث خشک شدن بیشتر ناخن و از دست رفتن آب طبیعی ناخن می‌شود. به دنبال آن شکستگی‌های ناخن را مشاهده می‌کنیم. لازم به ذکر است که کودکان و افراد سالخورده خشکی ناخن بیشتری دارند.

در مواردی که علت شکنندگی ناخن، بیماری خاصی نیست و تنها عوارض ناشی از خشکی ناخن، لوازم آرایشی و مواد شیمیایی باعث آن شده است، توصیه می‌شود هر روز ۵ دقیقه ناخن‌ها در آب ولرم خیس شود سپس با یک ماده چرب‌کننده غلیظ مثل وازلین چرب و به مدت حداقل نیم ساعت با یک کیسه نایلونی، ناخن‌ها پوشانده شود تا در طی چند هفته شکنندگی ناخن کاهش یابد.