ways-to-spread-love-on-valentines-day

“من خودم را دوست دارم.” ؛این مسئله کمی احمقانه بنظر می رسد (و من شک دارم که کسی اینرا اینطور رسا بگوید), یافتن اعتماد بنفس برای رسیدن به موفقیت (یا حتی شروع اینکار) اگر خودتان را دوست نداشته باشید واقعا دشوار است. اگر آماده اید که برای خودتان غش کنید, به خواندن این مقاله ادامه بدهید.

1- از تخریب کردن خودتان دست بردارید

آیا طوری که درباره خودتان فکر می کنید را می توانید به شخص دیگری هم بازگو کنید؟ اگر نه, مدیون هستید تا از خودتان عذر خواهی کنید. چه کسی می تواند شخصی این چنین را دوست داشته باشد؟ بر آن غلبه کنید. به کارهای احمقانه ای که عموما نا مربوط هم هستند و انجام می دهید؟ بخندید. از اشتباهات جدی که عواقب سنگینی دارند؟ درس بگیرید. نکته مهم این است که این بار را بیندازید و به حرکت تان ادامه بدهید.

2- مثبت فکر کنید

بروی نقاط قوت تان تمرکز کنید (بجای نقاط ضعف تان). از تختخواب تان بیرون بپرید (نه با حالت ناامیدی). به هر روز به چشم فرصت جدیدی نگاه کنید (نه همان داستان قدیمی). 

3- شکرگذار باشید

از تمام چیزهایی که باید بابت آن خدا را شکر کنید آگاه باشید. افراد, مکان ها, چیزها و فعالیت هایی که حس لذت بخشی به شما می دهند را یادداشت کنید. اگر کمی سرعت خودتان را کم کنید, متوجه چیزهایی زیادی می شوید که بابت آن می توانید خدا را شاکر باشید.

4- درس بگیرید و بزرگ شوید

توسعه دانش و مهارت هایتان به شما کمک می کند تا غرور سالم و اعتماد بنفسی پیدا کنید که با آن هر کاری را که می خواهید انجام دهید.

5- نواقص/خصلت ها و عجیب و غریب بودن تان را بپذیرید

دست خط من جالب نیست, من نمی توانم دوچرخه سواری کنم, من فقط در پختن 3 غذا مهارت دارم (اسپاگتی/املت/ساندویچ) و ترس غیر منطقی از زنبور عسل دارم (آنقدر بد که وقتی یک بار از پنجره باز اتومبیلم زنبور وارد شد با علائم کنار جاده برخورد کردم). خوب می دانید چه می گویم؟ هیچکدام از اینها را نمی خواهم تغییر بدهم. به خودتان اعتماد بنفس داشته باشید, اصلا مهم نیست که چقدر “عجیب و غریب” (جالب و منحصر بفرد) می توانید باشید.

6- از نقاط قوت تان استفاده کنید

به 3 دستاورد بزرگی که در زندگی تان داشتید خوب فکر کنید. اصلا مهم نیست که چقدر بزرگ و یا کوچک هستند. می تواند گرفتن مدرک دانشگاهی, پیدا کردن یک کار خوب, گرفتن اولین مشتری کاری, بردن جایزه, وزن کم کردن, یا هر چیز دیگری باشد. حالا توانمندی ها و نقاط قوتی که برای بدست آوردن آن 3 چیز بکار بردید را یادداشت کنید. در بین این 3 دستاورد بدنبال هر چیز مشترکی باشید که باعث موفقیت تان شده است, اگر اینچنین است, مسیر موفقیت های بیشتر در مقابل تان هموار است. اگر می خواهید اعتماد به نفس تان را بالا ببرید و نقاط ضعف تان را کمرنگ کنید, از نقاط قوتی که ثابت شده جواب می دهد استفاده کنید.

7- از این بیشتر مقایسه نکنید

فراموش کنید از اینکه بدنتان را با افراد مشهور, روابطی را که درگیر آن هستید, یا خودتان را با افرادی که از شما برتری دارند مقایسه کنید. زندگی رقابت نیست. تنها هدف تان باید این باشد که به نسخه بهتری از خودتان تبدیل شوید.

8- در پوست خودتان راحت باشید

بله, بدنی درست کنید که باعث شود احساس قدرت و اعتماد بنفس داشته باشید, اما هر تصور قبلی از خودتان که “باید چطور بنظر برسید” را فراموش کنید. تنها کسی که تصمیم می گیرد “جذاب بودن” به چه معنی است خودتان هستید.

9- آرامش خودتان را حفظ کنید

چرا همیشه در هر کاری عجله می کنید؟ کار درست (و در واقع لازم) این است که آرامش داشته باشید. ذهن ما فقط می تواند برخی چیزها را در آن واحد رسیدگی کند. نجواهای درونی تان را آرام کنید, تمام این حواس پرتی ها را خاموش کنید, حمام کف را آماده کنید, و یک کتاب خوب بردارید و بروید. آرامش را بدست می آورید.

10- خودتان را تشویق کنید

ما همیشه بخاطر اشتباهات مان خودمان را سرزنش می کنیم اما بنظر نمی رسد که برای موفقیت هایمان هرگز جشن بگیریم. موفقیت همیشه در قالب پیروزی های بزرگ نیست; در عوض, در مسیر موفقیت پیروزی های کوچکی هم وجود دارد. با هر پیروزی که کسب می کنید شاد باشید, هیچ اهمیتی ندارد که چقدر این پیروزی ها کوچک باشد, چونکه همه اینها کمک می کند تا احساس اعتماد بنفس داشته باشید و رو به جلو حرکت کنید.

11- مواظب بدنتان باشید

هر چیزی که می خورید بروی خلق و خویتان و سطح انرژی تان تاثیر می گذارد. اگر احساس افسردگی و خستگی می کنید, نگاه صادقانه ای به چیزی که می خورید داشته باشید. هر کسی نسبت به غذاهای متفاوت عکس العمل متفاوتی از خودش نشان می دهد, اما از طریق امتحان کردن می توانید مواد غذایی را که بهترین عملکرد را برایتان دارد کشف کنید.

12- برقصید

مهمانی همراه با رقص همیشه ایده خوبی است. چه کسی گفته که حتما باید شریک رقص هم داشته باشید؟ وسط بروید و خودتان را تکان دهید. شاید احساس احمقانه ای به شما دست بدهد—یا حتی ممکن است به خودتان بخندید—اما اینکار لذت بخش خواهد بود (و خودتان اینرا خوب می دانید). 

13- تفریح داشته باشید

زندگی فقط به لیست بی پایان کارها خلاصه نمی شود. چه چیزی باعث می شود که شاد باشید و به هیجان بیایید؟ آن کارها را بیشتر انجام بدهید. و قبل از اینکه ادعا کنید “وقت ندارید,” لطفا متوجه باشید که اصلا چیزی بعنوان “زمان کافی در طول روز” وجود ندارد. تنها چیزی که وجود دارد,  اولویت ها است, و اختصاص فرصتی برای تفریح اولویت اول  برای شاد بودن است.

14- توجه کنید

آخرین باری که شما واقعا به قرص کامل ماه و درخشیدن ستارگان در آسمان تیره نگاه کردید کی بود؟ نظرتان در مورد درخت های حیاط خلوت خانه تان که باندازه دایناسورهای ماقبل تاریخ رشد کردند چیست؟ آیا به گل های داخل پارک محله تان توجه کردید (با هدف لذت بردن و یا مثلا چیدن آن برای تزئین موهایتان)؟ شما با چیزهای بسیار زیبایی احاطه شده اید.

15. لبخند بزنید

لبخند بزنید چونکه سزاوار عشق و شادی هستید و هر چقدر که دلتان می خواهد لبخند بزنید چونکه رایگان است (اوقات سختی را با آن چهره افسرده برای خودتان ایجاد نکنید).

منبع-http://genie.ir