مديرعامل انجمن صرع در آستانه سفرهاي نوروزي با تاكيد بر اين كه بيماران مصروع بايد داروهايشان را در حين سفر همراه داشته باشند، گفت: اين بيماران بايد به اندازه كافي استراحت كنند، زيرا كم خوابي از عوامل تشنج در اين بيماران به شمار مي رود.
دكتر قره گزلي در گفت وگو با ایسنا، با بيان اين كه بيماران مصروع نيازمند مراقبت‌هاي خاص هستند، گفت: نكته قابل توجه در اين بيماران، همراه داشتن دارو به هنگام مسافرت در تعطيلات نوروز است. همچنين به دنبال مصرف داروها به هيچ عنوان نبايد شب زنده داري كرده و تا ديروقت بيدار بمانند.
وي با تاكيد بر حفظ اعتدال در مصرف تنقلات در ايام نوروز اظهار كرد: چنانچه بيماران مصروع در مصرف آجيل و شيريني افراط كنند، دچار مشكلات روده‌اي شده و در نهايت در جذب دارو مشكلاتي براي آنها اايجاد مي‌شود.
دكتر قره گزلي ادامه داد: همچنين زياده‌روي در مصرف مواد غذايي مرسوم ايام نوروز باعث عوارض گوارشي مانند اسهال و استفراغ شده و مانع مصرف دارو ‌مي‌شود كه در نهايت تشنج بيمار از كنترل خارج مي‌شود.
مديرعامل انجمن صرع با بيان اين كه بيماران بايد از مصرف مواد غذايي كه نسبت به آنها آلرژي دارند، پرهيز كنند، خاطرنشان كرد: در تعطيلات نوروز، پزشك به سهولت در دسترس افراد بيمار قرار ندارد، بنابراين اين بيماران بايد مراقب سلامتي خود بوده تا دچار عارضه‌اي نشوند.

وي افزود: بيماران مصروع بايد كم خوابي نداشته باشند، زيرا كم خوابي در اين بيماران به عنوان يكي از عوامل تشنج زا محسوب مي‌شود.