نگهداری دارو در دمای مناسب ، موجب حفظ خواص آن و اثر بخشی بیشتر در درمان بیماری ها می شود.
دكتر منصور سمیعی داروساز و عضو هیات علمی دانشگاه در مصاحبه با شبكه خبر با بیان این مطلب افزود: بروشور هر دارو اطلاعات دقیقی از چگونگی نگهداری آن دارو را در اختیار بیمار قرار می دهد و دمای مناسب بیشتر داروها 25 درجه سانتیگراد یعنی دمای معمولی اتاق است.

دكتر سمیعی گفت: برخی از داروها باید در یخچال نگهداری شود زیرا این داروها از نظر دما معمولا باید در دمای چهار تا هشت درجه سانتیگراد در قسمت جا میوه ای یا قفسه در یخچال نگهداری شوند.

وی درباره قرار دادن دارو در خودرو به ویژه در محل هایی كه نور خورشید دمای آنجا را بالا می برد هشدار داد و افزود: از قرار دادن دارو در داشبورد و یا طاقچه صندلی عقب خودداری شود.

دكتر سمیعی درباره عبور دارو از گیت فرودگاه ها و تاثیر آن بر خواص دارو نیز گفت: عبور داروها از گیت فرودگاه ها با امواج الكترومغناطیس یا اشعه ایكس ، تاثیر خاصی بر داروها ندارد ، مگر آنكه در بروشور اطلاعات دارو ، عبور آن از این محل ها ممنوع شده باشد.

وی افزود: همچنین برای عبور دادن داروهایی مانند داروهای قلب و فشار خون و برخی از داروهای تخصصی از فرودگاه ها باید اطلاعات دارو را دقیق دانست و یا درباره این موضوع از یك داروساز پرس و جو كرد.