Billy Reid  - Backstage - Fall 2012 Mercedes-Benz Fashion Week

سلامت، شادابی و زیبایی موی شما مثل همه قسمت های دیگر بدنتان به مواد غذایی تان بستگی دارد. بعلاوه هرگونه تغییر در موهای شما  چند هفته یا چند ماه بعد از شروع یک برنامه غذایی مناسب یا نامناسب خودش را نشان می دهد. البته سیگار کشیدن، اختلالات هورمونی و بی خوابی  هم می‌تواند  درسلامت موی شما تاثیر گذار باشد. ولیاگر چند ماه تا عروسی تان وقت داریدو می‌خواهید موهایتان را تقویت کنید و موهایی زیبا و شفاف داشته باشید، این مواد غذایی را به رژیم غذایی روزانه تان  اضافه کنید.
ماهی سالمون
علاوه بر غنی بودن ماهی سالمون از نظر پروتئین و ویتامین دی که هر دو به تقویت موی شما و استحکام آن کمک می‌کنند، این نوع ماهی منبع غنی اسید چرب امگا 3 نیز هست که برای آبرسانی به موهای شما ضروری است. البته این اسید چرب در ماهی های دیگر نظیر قزل آلا، تخم کدو حلوایی و گردو نیز هست.
گردو
گردو در میان سایر آجیل ها بیشترین میزان اسید چرب امگا سه را در خودش ذخیره کرده است. علاوه بر این منبع غنی ویتامین ای نیز هست که به عنوان ویتامین جوانی و شادابی شناخته می شود. گردو همچنین بیوتن دارد که در رفع شکنندگی های مو به شما کمک خواهد کرد. از طرف دیگر مس نیز به وفور در این دانه روغنی یافت می شود که رنگ طبیعی موی شما را تقویت می‌کند.
سیب زمینی شیرین
این نوع سیب زمینی جزو منابع بسیار خوب کاروتن یا پیش ساز ویتامین آ است. کمبود این ویتامین موی شما را نازک و شکننده می کند علاوه بر این ریسک شما را برای ابتلا به شوره سر بیشتر می کند. از دیگر منابع کاروتن می توان به آناناس، کدو حلوایی، گوجه فرنگی، هویج و… اشاره کرد.
ماست یونانی
ماست یونانی در مقایسه با ماست معمولی چربی کمتر و پروتئین بیشتری دارد. به همین دلیل نه فقط برای لاغری مناسب است بلکه موی شما را نیز تا روز عروسی تان تقویت خواهد کرد و ظاهری رویایی به آن خواهد داد. علاوه بر این این ماده غذایی حاوی ویتامین B5 نیز هست که تقریبا در همه محصولات شیمیایی تقویت مو نیز یافت می شود.

منبع-http://www.noarous.com