داروی گاما اینترفرون نوترکیب انسانی با نام تجاری “گاما ایمونکس” توسط متخصصان کشورمان از سوی شرکت داروسازی اکسیر تولید شده و به زودی به بازار دارویی عرضه می شود. این دارو 25 فروردین 87 با حضور وزیر بهداشت در دانشگاه تهران رونمایی می شود.
دکتر غلامحسین فرزندی مدیر عامل شرکت داروسازی اکسیر که تولید این دارو را برعهده داشته است، با اعلام این خبر گفت: این دارو با هدف کمک به بیماران دچار عفونت های خطرناک بر اثر نقص سیستم ایمنی مانند بیماری “گرانولوماتوز” به تولید رسیده است.

وی ادامه داد: فرایند ساخت داروی گاما ایمونکس از طریق بیوتکنولوژی و مهندسی ژنتیک انجام شده که تکنولوژی آن در اختیار معدودی از شرکت های داروسازی است.

مدیر عامل شرکت داروسازی اکسیر با تاکید بر اینکه امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال نوآوری و شکوفایی نامگذاری شده، یاد آور شد: داروی فوق مراحل مطالعات بالینی خود را طی و مجوز ورود به بازار را دریافت کرده است.

دکتر فرزندی اضافه کرد: داروی گاما ایمونکس به صورت “ویال” تولید و از طریق تزریق زیر پوستی مصرف می شود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر با بهره گیری از تکنولوژی روز و تلاش های مستمر دانش پژوهان و متخصصان ایرانی این دارو در داخل کشور تولید شده و با قیمتی به مراتب کمتر از مشابه خارجی در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.