1911073_216761895190972_52600385_o

بیمارستانی را در نظر بگیرید که جراحان آن، قبل از هر عمل جراحی چند دقیقه ای پشت یک کنسول بازی قرار می گیرند و سرگرم بازی می شوند و سپس خیلی جدی به سمت اتاق عمل حرکت می کنند. ظاهرا این داستان در بیمارستان فلوریدا در حال تبدیل شدن به یک مسئله عادی است. در مطالعه ای که در این بیمارستان صورت گرفته، پزشکانی که پیش از هر عمل جراحی مجازی، به مدت 6 دقیقه، با بازی های کامپیوتری مشغول می شدند، عملکرد بهتری در جراحی خود داشتند.

دکتر جیمز راسر، جراح عمومی بیمارستان فلوریدا، مطالعه ای را بر روی ۳۰۰ پزشک جراح انجام داد. پیش از هر عمل لاپاروسکوپی شبیه سازی شده، نیمی از این جراحان، به مدت شش دقیقه، به اشکال مختلفی از بازی های کامپیوتری بر روی کنسول های مختلف (از جمله سوپر مانکی بال بر روی نیتندو) مشغول می شدند. در حالی که ۱۵۰ جراح دیگر، این بازی ها را پیش از عمل های مجازی خود انجام نمی دادند. نتیجه خیره کننده بود: پزشکانی که در بازی ها مشارکت داشتند، نتایج بهتری، در جراحی می گرفتند.

طبق نتایج اعلام شده در این مطالعه، پزشکانی که پیش از عمل، بیش از ۳ ساعت در هفته به بازی های کامپیوتری می پرداختند، ۳۷ درصد خطاهای کمتری در جراحی شان دیده می شد، ۲۷ درصد سریعتر عمل می کردند، و در کل ۲۶ درصد عملکرد مثبت تری نسبت به گروه دیگر داشتند. باید دقت داشت که همین کاهش ۳۷ درصدی خطاهای جراحی تاثیر بسزایی بر روی سلامتی و نجات جان بیماران خواهد داشت.

دکتر جیمز راسر انجام بازی های کامپیوتری برای جراحان را به مثابه گرم کردن ورزشکاران پیش از مسابقه می داند. در ادامه نتایج جالب این مطالعه، سالن استراحت جراحان بیمارستان فلوریدا، به یک بخش بازی های کامپیوتری مجهز شده، که در آن، تا چهار پزشک جراح می توانند به طور همزمان به بازی بپردازند و خود را برای جراحی آماده کنند!

در حالی بسیاری از سیاست مداران و رسانه ها، بازی های کامپیوتری، به خصوص بازی های خشن، را به باد انتقاد می گیرند، که هنوز شواهدی قطعی در مورد رابطه بازی های خشن و رفتار خشونت آمیز ارائه نشده. برعکس، بسیاری دست به تبرئه بازی های کامپیوتری زده و اعتقاد دارند، بازی های رایانه ای به خودی خود نمی توانند خشونت را در جامعه ترویج دهند. و این رسانه ها هستند که با جنجالی که می آفرینند، خشونت را در جامعه ترویج می دهند. دکتر راسر و افرادی مثل او، در حالی که هنوز نقاط منفی بازی های کامپیوتری ثابت نشده، سعی دارند حداقل نقاط مثبت آن را برای دیگران به اثبات برسانند.