Fotolia_49709443_Subscription_XXL-1
رژیم‌های پروتئینی سبب کاهش  آب بدن و دفع آب بدن می‌شود، این موضوع خیلی زیاد  روی بافت صورت موثر است وسبب گود افتادگی چشم‌ها و چروکیدگی پوست می‌شود.
رژیم‌های پروتئینی، در رژیم‌های بدنسازی دیده می‌شود.


این نوع رژیم‌های غذایی بسیار بی‌رحمانه است و به شدت به بدن آسیب می‌رساند در صورتی که افراد برنامه غذایی را به حالت عادی برگردانند و به اندازه کافی آب بخورند، مشکلشان به مرور زمان تا حد زیادی حل خواهد شد.

یافت کالری اضافه و بیشتر از نیاز بدن به هر شکل می‌تواند باعث اضافه شدن وزن شود و این افزایش وزن باعث افزایش درصد چربی بدن خواهد شد که بسیار خطرناک است.
علت تغییر شکل صورت، دراین موارد کم شدن چربی زیر پوست و آب بدن است که برای رفع آن می‌توان از لیزر وتزریق چربی استفاده کرد.
دریافت کالری اضافه و بیشتر از نیاز بدن به هر شکل می‌تواند باعث اضافه شدن وزن شود و این افزایش وزن باعث افزایش درصد چربی بدن خواهد شد که بسیار خطرناک است.
تقریباً هیچ کدام از داروهایی که در باشگاه‌ها بدنسازی استفاده می‌شود، مورد تایید پزشکان نیست برخی از این دارو‌ها عوارض فوق‌العاده زیادی دارند و استفاده از این دارو‌ها، چه برای افزایش و چه برای کاهش وزن به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.