ezdevaje-paydar

دو طرف یک ازدواج به عنوان همسر، بهترین دوستان، عاشق و حتی والدین با هم زندگی میکنند. حتی با وجود این همه روابط پیوسته مهم، برخی مردم انتظار دارند که به کارهایشان، بچه ها، کارهای خانه و سرگرمی هایشان توجه کنند و ازدواج هم با خلبان خودکار به طور اتوماتیک پیش برود. ازدواج مثل هر رابطه دیگری برای پیشرفت و ترقی نیازمند زمان و توجه است. به خواندن ادامه دهید تا بدانید چگونه یک ازدواج را زنده و پایدار نگه دارید.

1-با همسرتان همیشه در ارتباط باشید و بدانید که چه احساسی دارد، به گفتن جمله ی “روزت چطوری بود؟” بسنده نکنید، حتی اگر چندین سال هم است که از دواج کرده اید و الان کاملا می دانید که چه چیزی در ذهن همسرتان می گذرد.

2-گذراندن وقت با یکدیگر را در اولویت قرار دهید، به یاد داشته باشید به خاطر این ازدواج کرده اید که از یکدیگر و باهم بودن لذت ببرید.
بعد از اینکه ازدواج کردید، راحت است که هر کدامتان حقوق بگیرید و جداگانه خرج کنید، همسرتان توجه و زمان می خواهد، اگر او به اندازه بچه ها، شغل و دوستانتان ارزش دارد به او توجه کنید.

3-روش های کوچکی را بیایبد که به همسرتان بفهمانید چه قدر او را دوست دارید و قدر او را می دانید، روش هایی مثل خریدن چیزی از فروشگاه موادغذایی که برای او لذت بخش اس و یا انجام دادن کارهای خانه بدون اینکه از شما بخواهد یا یا ماساژ دادن پشت او پس از یک روز خسته کننده؛ کارهایی که می دانید همسرتان از شما برای انجام دادنش قدردانی می کند.

4-برای همسرتان هر روز صبح یک ایمیل کوچک بفرستید و یا وقتی که می دانید همسرتان زودتر از شما به خانه می رسد برای او یک یادداشت عاشقانه روی کابینت یا پیشخوان آشپزخانه بگذارید.
این یادداشت حتما نباید شاعرانه و خیلی ماهرانه درست شده باشد، فقط یک یادآوری برای اینکه چقدر او را دوست دارید کافی است.

5-زمانی برای با همسرتان کنار بگذارید، این زمان یک در میان باید زمانی برای بیرون رفتن و شاد بودن با هم و نیز زمانی برای نشستن و صحبت کردن با هم باشد.
فعالیتی را انتخاب کنید که هر دویتان از آن لذت ببرید، یا اینکه برنامه ریزی کنید که یک چیز جدید را یادبگیرید.
این زمان هایی که با هم سپری می کنید نباید زیاد گران باشند، می توانند حتی صحبت کردن با هم بعد از این که بچه ها به خواب رفتند یا گرفتن دست هم و رفتن برای پیاده روی باشد.

6-لیستی از چیزهایی در مورد همسرتان که آن ها را دوست دارید و به آن ها افتخار می کنید را بنویسید.
حتی اگر از او ناراحت و ناامید هستید، می توانید این لیست را پیش خود نگه دارید یا می توانید کل لیست یا قسمتی از آن را به همسرتان نشان دهید.

7-یادتان باشد که همسرتان را تشویق و تمجید کنید، خیلی از مردم هر روز از شغلشان و سایر چیزها انتقاد می کنند و برای آن عیب میتراشند، ازدواج جایی است که می توانید یکدیگر را تقویت کرده و به پیشرفت هم کمک کنید و همدیگر را بالا ببرید.

نکات و هشدارها

خیلی از مردم درباره ی چیزهایی که از ازدواج به دست می آورند نگران هستند، به جای آن به چیزهایی که میدهید فکر کنید.
اگر هنوز هم فکر میکنید بیشتر از چیزی که میگیرید، میدهید، با عشق رفتار کردن با همسرتان میتواند او را بهترین کند و به پایدار بودن ازدواجتان کمک کند.

منبع-http://phow.ir