sohbat-darmorede-bacheye-jadid

برای تولد بچه دوم یا سوم شاید مشکل اصلی فکر شما مهیا کردن بچه های کوچکتان برای جدید ترین نفر خانواده است. شاید فکر کنید که خیلی زود است برای دوباره مادر شدن، اما شما می توانید این کار را انجام دهید. فقط کافیست با خواندن این چگونه نقشه ها و ایده های خوبی را برای آماده کردن فرزندتان فراهم کنید.

1-درباره اینکه بچه جدید چگونه به نظر می رسد و دنیا با او چگونه می شود صحبت کنید!
مثل همه ی دیگر وضعیت های جدید که با آنها مواجه می شوند، بچه ها وقتی بدانند با چه چیزی مواجه خواهند شد و چه چیزی در انتظارشان است، بهتر می توانند با بچه کنار بیایند.
به این منظور، با بچه هایمان باید درباره اینکه زندگی با یک بچه جدید چگونه می شود و روزهایمان چه تفاوتی می کنند حرف بزنیم، ما باید احساساتمان را درباره این قدم نورسیده همانطوری که خواهد بود بیان بکنیم.
بچه ها بی وقفه از شنیدن اینکه نی نی چه کارهایی نمی تواند بکند مسحور می شوند، باید درباره اینکه چگونه نیاز دارد که لبخند زدن، خندیدن، نشستن و بلند شدن و چهار دست و پا رفتن را یاد بگیرد با آنها حرف بزنیم.
باید بر این نکته تایید کنیم که در ابتدا خیلی گریه می کند، چون این یکی از معدود کارهایی است که بلد است و اینکه چگونه می توانیم به او چیزهای بیشتری بیاموزیم و در طول یادگیری اش، صبور باشیم.
عکس ها و فیلم های نوزادی و کودکی بچه هایتان، به طرز فوق العاده ای به این امر کمک می کند.
بچه ها احتمالا درخواست می کنند که این فیلم را ببینند و این همان نکته ای است که به پیشرفت و تاکید بر سخنان و موضوع گفتگوهایمان کمک می کند.

2-درباره اینکه عمل زایمان و بچه آوردن چگونه خواهد بود صحبت کنید.
در کنار اینکه با بچه هایتان درباره بچه تازه حرف میزنید، فراموش نکنید که درباره عمل زایمان و بچه آوردن هم حرف بزنید.
با آنها درباره بیمارستان رفتنتان، اینکه پرستارها و دکترها چگونه به شما کمک می کنند و اینکه چه کسی از آنها مراقبت می کند وقتی که شما در بیمارستان هستید صحبت کنید.
با اینکار ، دیگر در آن روز بزرگ بچه هایتان شگفت زده نمی شوند!
همچنین به این نکته هم توجه کنید که برای آنها برای سرزدن به شما و بچه جدید در بیمارستان نقشه بچینید.
مثلا برای آنها هدیه ای تهیه کنید که می دانید مورد علاقه اش است و آن را از طرف نوزاد جدید به او بدهید.

3-کتاب بخوانید
پیدا کردن یک کتاب خوب و مناسب برای سن بچه ها، همیشه اولین استراتژی برای کمک کردن به بچه ها برای فهمیدن یک چیز جدید است.
چیز خوبی که در مورد یک کتاب خوب نوشته شده و مناسب سن وجود دارد اینست که وظیفه انتخاب کلمات خوب را از روی دوشتان بر میدارد.
در این مورد هم کتابهایی با این موضوع خاص را برای بچه ها بخوانید و از آنها بخواهید تا خودشان را به جای کودک درون کتاب قرار دهند.

4-هرقدر که ممکن است بچه هایتان را با دوران بارداری آشنا کنید.
بهترین راه برای انجام اینکار برای هر خانواده متفاوت است، اگر که دومین بچه را میخواهید بیاورید، ایده ی خوبی است (یا حداقل خیلی بد نیست) که بچه تان را با خودتان به ویزیت های دکتر ببرید.
اگر این کار امکان پذیر نیست، میتوانید از راه های دیگری هم بچه تان را با بارداری آشنا کنید، مثلا آنهارا تشویق کنید که با بچه حرف بزنند، یا روی شکمتان دست بگذارند تا حرکات و ضربات بچه را حس کنند.
همچنین فرزندتان، نقش مهمی در آماده کردن شما برای بچه تان ایفا میکنند، از آنها برای ساختن تصاویر ویژه ای برای آویزان کردن در اتاق کودک و پرکردن کمد کودک با پوشک و لباس به شما کمک کنند.
نظر آنهارا برای چیزهایی که برای بچه میخرید بپرسید-فقط حواستان باشد که چیزی باشد که خودتان هم آنرا دوست داشته باشید و بتوانید روی آن مانور بدهید.
مهمتر از همه، یادتان باشد که با بچه هایتان صادق و روراست باشید.

منبع-http://phow.ir