21

بسیاری از خانم ها با مشکل اعتماد به نفس مواجه هستند ، اکثر آنها این موضوع را با پزشک در میان نمی گذارند و سعی می کنند خودشان با این مسئله کنار بیایند ، اما نداشتن اعتماد به نفس می تواند تاثیر مستقیمی بر رفتار اجتماعی فرد داشته باشد.

۱. پوست خود را بهتر کنید.

 

چهار نقطه روی صورت هست که می تواند کل صورت شما را بهتر نشان دهد. گوشه های داخلی تیره چشم ها، گوشه های خارجی چشم ها، دو طرف بینی و دو طرف دهان. روی این قسمت ها کرم پودر بمالید.

 

 

۲. از آینه دوری کنید.

 

وقتی خانم ها زمان زیادی را صرف ظاهر خود می کنند و به چیزهای دیگر رسیدگی نمی کنند، کمتر خوشحال هستند. ما نمی گوییم به ظاهرتان اهمیت ندهید. ولی افراط در رسیدن به ظاهرتان، حواس شما را از جنبه های دیگر زندگی پرت می کند.

 

 

۳. راست بایستید.

 

مهم نیست هیکل شما چطور باشد، بلکه باید اعتماد به نفس داشته باشید. سعی کنید نافتان را به سمت ستون فقراتتان عقب ببرید، شانه هایتان را عقب داده و سینه را به جلو بدهید. راست ایستادن را اینگونه تمرین کنید.

 

 

 

۴. به پوستتان رنگ بدهید.

 

اگر پوستتان خیلی رنگ پریده است با کرم های برنزه ظاهر سالمتری به خود بدهید (هرچند که برنزه کردن واقعی درست نقطه مخالف سلامتی است). مالیدن چند قطره کرم برنزه به همراه کرم مرطوب کننده به پوست شما رنگ بیشتری می دهد.

 

۵. پوست اندازی کنید.

 

یکی از سریعترین راه های روشن و تازه کردن پوست این است که پیش پزشک بروید و با اسید سالیسیلیک ۲۰ درصد پوست اندازی کنید یا در خانه ماسک مخلوط ماست و عسل به پوست صورتتان بمالید – ماست ساده یا پر چرب سرشار از اسید لاکتیک است و عسل آرامبخش و ضد باکتری است. این کار موجب لایه برداری پوست و رو آمدن پوست تازه می شود.

 

 

 

 

۶. رنگ موی خود را عوض کنید.

 

یک تحقیق در دانشگاه ترنت ناتینگهام انگلستان کشف کرده است که خانم هایی که موهای خود را رنگ می کنند در محل کار اعتماد به نفس بیشتری دارند. آنها بعد از اینکه موهای خود را رنگ کردند، احتمال درخواست افزایش حقوق و به چالش کشیدن رئیس یا عدم درگیری با همکار در آنها افزایش یافت.

 

۷. عرق نکنید.

 

افرادی که به شدت دچار تعریق کف دست یا زیربغل یا فرق سر هستند می توانند نزد پزشک رفته و تزریق بوتاکس انجام دهند. بدین ترتیب بدون آنکه از دست دادن با کسی ترس داشته باشید، احساس هزاران بار بهتری خواهید داشت.

 

 

 

 

۸. کیف پول خود را مرتب و تمیز کنید.

 

هر هفته زمانی را صرف تمیز کردن کیف پول خود کنید. رسیدها، کارت ویزیت ها و تکه کاغذها را دور بیندازید. مرتب کردن و مدیریت کردن چیزهای کوچک و مهم می تواند به شما کمک کند که احساس کنید کنترل زندگی خود را در دست دارید.

 

۹. احساس کنید که یک سایز کم کرده اید.

 

خانم هایی که عطرهایی با طعم گل و ادویه به خود می زنند، لاغرتر از آنچه هستند به نظر می رسند. پس اگر نگرانی از وزن تان، اعتماد به نفس شما را از بین می برد، این موضوع می تواند به شما آرامش بیشتری بدهد.

 

۱۰. تماس چشمی برقرار کنید.

 

وقتی با کسی حرف می زنید، در چشم او نگاه کنید. این کار عادت افرادی با اعتماد به نفس بسیار بالاست. اگر طرفتان متوجه عدم اعتماد به نفس در شما نشود، شما هم متوجه آن نخواهید شد.

 

۱۱. آراسته باشید.

 

تحقیقات نشان داده اند که خانم هایی که آراسته هستند، اعتماد به نفس بیشتری دارند. الیزابت لمباردو، روانشناس و نویسنده می گوید: «وقتی خانم ها به خودشان می رسند و خود را آراسته می کنند، اعتماد به نفس بیشتری می یابند.»

 

 

 

۱۲. قوز نکنید.

 

این کار را فقط جهت درست کردن نحوه نشستن یا پشت درد انجام ندهید. طبق پژوهشی در دانشگاه دولتی اوهایو، خم شدن و قوز کردن به روی میز باعث می شود که افکار مثبت کمتری درباره خودتان داشته باشید.

 

۱۳. لباس های اضافی خود را ببخشید.

 

این کار حس انجام یک کار خوب را می دهد و به کمدتان نظم می بخشد.

 

 

 

 

۱۴. موهایتان را سشوار بکشید.

پیرایشگری در سالن زیبایی ماری رابینسون شهر نیویورک می گوید: «هر وقت می خواهم شروع به سشوار کشیدن موهای کسی بکنم، همیشه از جلوی موهای او شروع می کنم. وقتی خانمی موهایش را سشوار می کشد، طور دیگری رفتار می کند. وقتی می خواهد از سالن خارج شود، شانه هایش را عقب داده و راست تر راه می رود و حس بهتری دارد.»