reasons-junk-food-may-not-be-so-bad

ما ایرانی ها معمولا غذا را سریع و عجولانه و بدون جوبدن  می خوریم و بعضی  وقت ها غذا را درهنگام استرس، وجود سرو صدا در منزل زمان نگاه کردن به تلویزیون و…میل می کنیم آیا به نظر شما این کار صحیح است؟

با آرام غذا خوردن لاغر شوید

در این حالت بدون آن که مزه غذا را احساس کنیم آن را می خوریم و پیش از آن که احساس سیری کنیم مقدار زیادی غذا خورده ایم . بنابراین خیلی زمان ها نمی دانیم که چه کرده ایم و فقط می بینیم معده مان پرشده است .ازسوی دیگر خوب نجویدن غذا منجربه سوء هاضمهو ناراحتی معده می شود، اما زمانی که غذا را به آهستگی و خوب می جویم نه تنها سوء هاضمه نمی گیریم، بلکه دچار ناراحتی معده نیز نخواهیم شدو به مغز فرصت می دهیم تا غذا خوردن را درک کند. بنابراین پیش از آن که مجبور شویم مقدار زیادی غذا بخوریم اعلام سیری می کند. از طرف دیگر غذا خوردن با آرامش و در شرایط آرام و بدون تنش به لاغر شدن افراد کمک زیادی می کند .پس باید نکاتی را در موقع غذاخوردن رعایت کرد.

غذا را در محل آرام و ثابت میل کنید و درحین غذا خوردن ازصحبت کردن، مجادله و تماشای برنامه های پرهیجان بپرهیزید.

غذاراخوب جویده و مدت زمان خوردن آن را  افزایش دهید. با غذا بازی و طعم آن را حس کنید.می توانید غذای خود را چند قسمت کرده و مرحله به مرحله آن را میل کنید.غذای خود را یکباره سرو کنید، در ظرف کوچک بریزیدو با قاشق کوچک هم میل نمایید.

برای آن که مجبور نشوید غذا را سریع بخورید قبل ازآن که خیلی گرسنه شوید به سراغ غذا بروید .حتما یک ربع الی نیم ساعت قبل از ناهار و شام نصف لیوان آب بنوشید و در آن نصف قاشق غذاخوری از مواد طبیعی کاهش دهنده اشتها مانند آبلیمو وآب گریپ فروت بریزید.

حدفاصل صبحانه تا ناهار، میان وعده صبح و حد فاصل ناهار تا شام میان وعده عصر میل کنید.وقتی خود را در آینه تماشامی کنید به جای این که از اضافه وزن خود ناراحت و غمگین شوید لاغرشدن تدریجی خود را در آینه ببینیدو از آن لذت کامل ببرید.

افکار مثبت تاثیرشگفت انگیزی برجسم می گذارد و به شما جهت لاغرشدن کمک خواهد کرد.در ضمن نخوردن صبحانه یک اشتباه بزرگ است.صبحانه سالم نه تنها باعث افزایش انرژی و باز شدن فکرمی شود بلکه موجب انتخاب و مصرف درست وعده های غذایی دیگردر ادامه روز خواهد شد.

بنابراین اصلاح عادت های غذایی و یادگیری شیوه غذا خوردن صحیح تنها نیاز به کمی زمان و حوصله دارد پس از این به بعد برای سلامتی بیشترو کاهش وزن حتی الامکان غذا را در مکانی آرام و در آرامش خاطر صرف کنید.