bath-feet_2206587b-480x320

همه‌ ما بر این باوریم که در افصل زمستان و سرما مواظبت از پاهایمان، در لیست روتین‌های زیبایی‌مان در بالای لیست قرار  ندارد. چون که با آمدن فصل سرما و زمان پوشیدن چکمه، دیگر قرار نیست به این زودی‌ها کسی پاهایمان را ببیند!

اما بر خلاف رویکرد ما در این شرایط، با فشار و اصطکاک ثابتی که بین پاهای ما و کفشمان هست، ناگوار ترین وضعیت برای پاهایمان ایجاد می‌شود. این وضعیت شرایط را برای بوجود آمدن پینه هموار خواهد کرد.

بهرحال اگر کار از کار گذشته و پاهایتان پینه بسته است، بجای اینکه با سوهان فلزی به سراغ پایتان بروید و سطح آنرا زخمی کنید و آنرا در معرض انواع عفونت و باکتری‌ها قرار دهید، این راهنمای کوتاه را بخوانید.

پنج دقیقه وقت دارید؟

برای نرم کردن پوستتان، از یک سنگ پا استفاده کنید. به مدت پنج دقیقه پاهایتان را در آب فرو ببرید، سپس سنگ پا را خیس کنید و آنرا با فشار ملایم به پینه‌های خیس خورده بمالید تا اینکه پوست‌های مرده از بین بروند.

توجه: نیازی نیست تمام پینه را از بین ببرید. در حقیقت پوست سخت شده، از لایه‌های زیرینش در برابر اصطکاک با کفشتان محافظت می‌کند.

سه دقیقه وقت دارید؟

حمام رفتن را به بعد موکول کنید و از یک سوهان نرم مخصوص پا استفاده کنید. چنین سوهان‌هایی آنقدر نرم هستند که می‌توانید آنها را بدون صدمه رساندن به پوستتان بر پینه‌ی خشک بسایید، پس نیازی به خیس خوردن پاهایتان در آب نیست.

می‌توانید همچون یک کوسن، چنین سوهانی را فشار دهید تا نواحی سختی همچون دور و اطراف انگشتان پایتان را نیز بسایید.

یک دقیقه وقت دارید؟

می‌توانید به پینه‌هایتان لوسیون بمالید. اگرچه نتایج این روش بلافاصله نیست، اما اسید سالیسیلیک موجود در لوسیون‌ها می‌تواند طی چند وضعیت روز پینه را بهتر کند.

منبع-http://sorkhabsefidab.com