article-2424518-1BE8FF6A000005DC-967_472x335

شلی و چین و چروک در پوست صورت یکی ازمعمولی ترین نتایج و قابل پیش بینی بدلیل بالا رفتن سن می باشد اما انسان همواره در طی سالهای متمادی سعی کرده است که نشانه های پیری و بالارفتن سن را برطرف کرده یا به تعویق بیاندازد.

به همین دلیل روشهای گوناگون طبی و جراحی برای درمان افتادگی و چین و چروک صورت که شامل مصرف انواع کرم ها و ماسک های ضد چروک یا تزریق فرآورده های مختلف در پوست صورت،مصرف خوراکی فرآورده های حاوی عوامل آنتی اکسیدان و مفید برای پوست،استفاده از علم فیزیک برای دوباره سازی کلاژن پوست با تکنولوژیهای مختلف رادیو فرکوئنسی (  RF) و انواع لیزرها و در آخر جراحی پلاستیک می باشد،همواره در حال اکتشاف و اختراع هستند تا نتایج مطلوب تری را از نظر زیبائی برای فرد ایجاد کنند .

ایده آل ترین روش آن است که با ایجاد کمترین آسیب به بافتهای طبیعی پوست و کمترین زمان نقاهت،بیشترین اثرات درمانی را در کوتاهترین زمان ممکن برای یک مدت طولانی داشته باشد.

یکی از تازه ترین نو آوریها در این زمینه استفاده از امواج رادیویی بی خطر یا رادیوفرکوئنسی در فرکانس حدود یک مگاهرتزکه توسط تکنولوژی پیشرفته امروزی می توان از طریق سوزنهای بسیار ظریف میکرونی عایق بندی شده توسط طلا و سیلیکون بدون ایجاد آسیب به اپیدرم  سطحی پوست، مستقیما درم  یا لایه عمقی پوست را در طبقات و لایه های سطحی و عمقی تحت تاثیر قرار داده و باعث بازسازی کلاژن درم  بصورت سه بعدی در پوست شده و با ایجاد شدن بافت کلاژن جدیدتر و سفت تر و جوان تر، باعث کشیده شدن پوست (lifting) و کاهش چین و چروک ها و درمان افتادگی پوست می شود. از آنجائیکه سطح اپیدرم پوست اصلا آسیب ندیده و دست نخورده باقی می ماند احتمال ایجاد لک و اسکار یا زخم و پوسته ریزی پس از انجام RF فرکشنال (fractional RF) به صفر رسیده و حتی برای پوستهای تیره تر که احتمال ایجاد لک پس از لیزر و دیگر پروسه ها برای آنها زیاد است، این تکنولوژی بسیار مناسب و موثر می باشد.

مزیت های درمانی دیگری نیز برای این نوع جوانسازی توسط دستگاه   RFفرکشنال وجود دارد که از آنها می توان برای  بهتر کردن میزان عمق اسکارهای فرو رفته ناشی از آکنه در صورت و بهبود پستی بلندی های گونه در این افراد را نام برد. از موارد مهم دیگر استفاده از RF فرکشنال برای سفت شدن و جوانسازی ناحیه غبغب و گردن می باشد که با اصلاح محیط صورت در نواحی میانی و تحتانی، صورت دارای ظاهری جوانتر شده و یکی از مهمترین علائم افزایش سن یعنی افتادگی صورت در نواحی میانی و تحتانی آن به راحتی درمان می شود.

بدیهی است که این روش درمانی یعنی استفاده از امواج RF برای جوانسازی صورت مانند سایر تکنولوژی جوانسازی به عوامل مختلفی برای بهتر شدن نتایج زیبایی وابسته است که مهمترین آن ها تخصص و مهارت پزشک معالج، انتخاب صحیح بیمار و همکاری و صبر و حوصله ی بیمار، استفاه از دستگاه مناسب و پارامترهای مناسب با صورت هر فرد و نیز هر ناحیه از صورت می باشد.

نتایج درمانی پس از گذشت زمان خیلی واضح تر خواهند شد چون تولید کلاژن جدید در پوست به تدریج صورت می گیرد.

 منبع-http://onlinesalamat.com