e7effab75f71ba00bf599f2c30844354

راگمافن ها نیز نژادی دوست داشتنی و ملوس هستند اگر علاقه مند به خرید گربه خانگی و مناسب برای آپارتمان نشینی هستید پیشنهاد می کنیم با نژاد راگمافن آشنا شوید این گربه ها شخصیت خاصی دارند به شما آرامش میدهند و در آغوش و روی پای شما آرام میگیرند در این مطلب قصد داریم به بررسی خصوصیات و صفات رفتاری،طول عمر و نحوه نظافت این گربه ها اشاره کنیم موی تن این گربه ریزش نمیکند و می توانید با خیال راحت وی را شانه بزنید و از همنشینی با وی لذت ببرید.

راگمافن نژادی بسیار باوفا و همراهی بسیار مهربان است. آنها بسیار صبور و متین هستند و ایده آل برای خانواده هایی با بچه های کوچک و پرانرژی. آنها بازی کردن شما را به خوبی تحمل میکنند و به حداقل نظافت نیاز دارند. آنها در سرتاسر خانه به دنبال شما راه میافتند و در زمانی که به خانه می آیید به پیشواز شما می آیند. آنها را به عنوان گربه هایی که علاقه دارند رو پاهای شما بشینند و کنار شما بخوابند میشناسند. نباید آنها بیرون از منزل نگهداری شوند و تقریبا مشکل ژنتیکی خاصی ندارند.
اگر شما میتوانید از گربه ای فقط در منزل نگهداری کنید و زمان کافی برای توجه و محبت به آنها را دارید راگمافن ها بسیار مناسب شما میباشد.

تاریخچه\\
.تاریخچه نژاد راگمافن از نژاد رگدال شروع میشود. تاریخچه نژاد رگدال در سال 1960 در کالیفرنیا آغاز شد.
رگدال ممکن است ترکیبی از نژاد برمه، بیرمن، پرشین باشد، اما گربه ای که اعتبار این نژاد را به خود تخصص می دهد گربه ای سفید به نام ژوزفین است که بدلیل تصادف با یک خودرو او را به دانشگاه کالیفرنیا میبرند و در آنجا به ویژگیهای او پی میبرند.
خانم “ان بیکر”، تاسیس کننده نژاد رگدال احساس کرد درون ژوزفین آرامش و متانت خاصی وجود دارد و زمانی که او را در آغوش میکشند خود را کامل بی حس و شل میکند و بسیار لذت میبرد.
درآن زمان گروه هایی از پرورش دهندگان بوجود آمدند که میخواستند رگدال را به سمت رنگ ها و طرح های مختلف ببرند ولی خانم بیکر با آنها به مخالفت برخواست و این مخالفت نتیجه اش نژاد جدیدی شد که بسیار شبیه رگدال اما با طرح ها و رنگ های متفاوت تر بوجود آمد.
به این نژاد جدید رگمافن گفته شد و همچنین به عنوان دختران ژوزفین نیز معرفی میشود.

//مشخصات ظاهری\\
trudy-loves-babies

سر: آنها سری گرد دارند با پوزه گوه مانند ، پیشانی آنها گرد و چونه آنها نیز گرد می باشد. گردن آنها کوتاه میباشد. چشمان بادامی نزدیک به گرد و طلایی و زرد آنها در اندازه متوسط و به همان میزان که از بالای سر فاصه دارد از کنار سر هم فاصله دارد. گوش های آنها نسبتا بزرگ عمیق و نسبتا پهن هستند. و هماهنگی چشم ها و گوش ها آنها را به نگاهی شیرین مبدل میکند.

بدن: این نژاد بدن بزرگ و عضلانی دارد، سینه ی آنها پهن و کشیده،همچنین شانه ها نیز پهن میباشد بدن آنها بسیار پر گوشت است به طوری که در هنگام نوازش شما به خوبی احساس میکنید. دم آنها نسبت به بدن طولانی است. دم آنها پر مو و بسیار نرم است با پهنای متوسط در ابتدا و اندکی مخروطی در آخر دم. پاهای آنها استخوان بندی درشتی دارد و طول متوسطی دارد و پنجه های آنها پهن و بزرگ هستند تا قادر باشند با وزن زیاد خود تعادل را برقرار کنند.

اندازه: بنا به استاندارد CFA سایز آنها بزرگ طبقه بندی شده است.

//خصوصیات رفتاری نژاد راگمافن\\
imgp5081-224142733_std

راگمافن ها رفتاری بسیار شرین و دوست داشتنی دارند. تا زمانی که شما یکی از این گربه های دوست داشتنی را نداشته باشید توصیفش سخت است. با گذشت زمان شما به شخصیت استثنایی او پی میبرید و میبینید چقدر با بقیه گربه ها متفاوت است. راگمافن ها ارتباط عاطفی عمیقی با خانواده برقرار میکند و زمانی که به خانه برمیگردید با صمیمیت ورودتان را خوش آمد میگوید، و با یکبار داشتن از این نژاد شما همیشه خواهان آنها خواهید شد. شما به احتمال زیاد به آنها اعتیاد می آورید و میبینید داشتن فقط یکی از این عروسک های خوشگل برای شما کافی نیست. راگمافن ها با بچه ها رفتار فوق العاده ای دارند. خلق و خوی آرام و صبورشان به آنها این اجازه رو میدهد که بتوانند با بازی های خشن کودکان کنار بیایند و با آنها رابطه خوبی برقرار کنند حتی ممکن است شما آنها را در مهمانی چایی دختر کوچکتان بین بقیه عروسک ها ببینید یا در حال بازی و سواری کالسکه کودکتان. آنها خیلی باهوش و با استعداد هستند و حتی در مواردی صاحبان آنها گزارش دادند که آنها بعضی بازی ها رو یاد گرفتند. آنها همچنین برای افرادی که تنها زندگی میکنند بسیار فوق العاده هستند زیرا آنها بسیار همدم و پشتیبان شما میشوند. آنها به حرف های شما گوش میکنند و با علاقه به شما پاسخ میدهند. این نژاد همچنین برای سفر نیز مناسب هستند. شخصیت آسان از کنار مسائل گذشتنشان باعث میشود تقریبا در تمام محیط ها بخوبی و آرامش زندگی کنند البته تا زمانی که علاقه و توجه صاحب خود را به خود ببینند.. آنها خیلی دوست دارند در زمانی که تلویریون میبیند و یا روزنامه میخونید روی دستان یا پاهای شما لم بدهند و خر خر کنند. ولی آنها اصلا گربه های تنبلی نیستند. فقط کافی است اسباب بازی هایشان را برای آنها بیاورید تا فعالیتشان و بازیگوشیشان رو ببینید. باید آنها را فقط در منزل نگهداری کرد زیرا موجوداتی هستند که به راحتی به افراد غریبه اعتماد میکنند. خطرات بیشماری برای آنها در بیرون از خانه وجود دارد که باید از آنها دور نگهشان دارید.

//صفات رفتاری\\
.

راگمافن ها تا سن 4 تا 5 سالگی به بلوغ نمیرسند بنابراین شما مدت زیادی یک گربه بازیگوش و بیش از حد زیبا را خواهید داشت با رفتار یک بچه گربه دوست داشتنی. میتوان به راحتی به قلاده آموزششان داد و به گردش و پیاده روی برد. آنها بسیار اجتماعی، بازیگوش، کم صدا (صدایی نرم و دلنشین) و اجتماعی هستند. آنها مثل یک توله سگ به دور صاحب خود میچرخند و ستایشش میکنند و همراهان فوق العاده ای هستند. بخاطر ذات فوق العاده آنها با تمام انسان ها و حیوانات بخوبی کنار میایند و آشنا میشوند. بخاطر غیر تهاجمی بودن راگمافن ها حتی در زمانی که مورد حمله قرار میگیرند از خود دفاع نمیکنند برای همین خصلت صاحبان آنها باید بسیار مراقب آنها باشند و فقط در منزل از آنها نگهداری کنند. یکی از نکات جالب در مورد نژاد راگمافن این است که وقتی بچه گربه بدنیا می آیند کاملا سفید هستند و در حالی که به سن بلوغ نزدیک میشوند کم کم رنگ و طرح آنها پدیدار شده و شکل میگیرد

//طول عمر\\
.

.میانگین سنی نژاد راگمافن 18 سال است و با دقت خوب و مراقبت های پزشکی آنها میتوانند بسیار بیشتر از این نیز عمر کنند.

//حقایقی در مورد ریزش موی راگمافن\\
.

راگمافن دارای موهایی متوسط-بلند و انبوه و نرم هستند و موهای زیر گردن آنها بلندتر است، موهای آنها در برابر گره خوردن و حصیر شدن بسیار مقاوم هستند و به ندرت این اتفاق برایشان پیش می آید. موها به راحتی شانه می شوند و به طور غیر قابل باوری ریزش کمی دارند. آنها به حداقل نظافت مو برای گربه های مو بلند نیاز دارند یعنی یک بار در هفته. و اگر شما دوست دارید این ریزش رو به حداقل ممکن برسانید (تا حدودی مثل یک نژاد بدون مو) باید هر روز موهای زیبای او را برس بکشید.
//وزن استاندارد راگمافن بالغ\\
.

وزن نر بالغ از 6 تا 9 کیلوگرم است
وزن ماده بالغ از 4.5 تا 6.5 کیلوگرم است.

//آنچه باید در مورد سلامتی راگمافن بدانید\\
.

تمام گربه ها دارای پتانسیل مشکلات ژنتیکی برای سلامتیشان هستند، مثل همه انسانها که دارای بیماری های ارثی میباشند. هر کس می گوید نژادی مشکلات ژنتیکی و سلامتی ندارد یا دروغ می گوید یا در مورد نژادها اطلاعات کافی ندارد.هر کس به شما گفت نژادی 100% سالم است و هیچ مشکلات سلامتی ندارد به سرعتش ازش فاصله بگیرید.

راگمافن ها بطور کلی نژادی سالم و بدون بیماری هستند
ولی آنها هم میتوانند مبتلا به بیماری های ارثی شوند که موارد شناخته شده عبارتند از:
کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک (hcm) و بیماری کلیه پلی کیستیک (pkd)

کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک (hcm) شایعترین نوع بیماری قلبی در گربه ها است. این مریضی باعث افزایش ضخامت ماهیچه های قلب (هایپرتروفی) می شود. آزمایش اکوکاردیوگرام میتواند در گربه ها تشخیص دهد آیا مبتلا به (hcm) هستند یا خیر. محققان جهش ژنی در راگمافن ها ژنی را شناسایی کرده اند که باعث توسعه (hcm) می شود و با استفاده از آن میتوان نژادهای حامل این ژن را شناسایی کرد. گربه هایی که این ژن را دارند باید از برنامه پرورش نژادی حذف شوند ولی همچنان هیچکس نمیتواند تضمین کند که گربه خود این ژن را نمیتواند توسعه دهد.
بیماری کلیه پلی کیستیک که باعث نارسایی کلیه میشود از طریق نژاد پرشین به راگمافن انتقال پیدا کرده است. با استفاده از تست ژنتیک میتواند گربه های حامل به بیماری را شناسایی کرد.
قبل از خرید از پرورش دهنده یا فروشنده در مورد پدر و مادر گربه مورد نظر سوال کنید و مطمئن شوید بیماری های بالا را نداشته باشند.

//هربال در راگمافن\\
.

راگمافن ها هم مانند بسیاری دیگر از نژادها می توانند مبتلا به هربال شوند.راگمافن ها به دلیل داشتن موهای متوسط-بلند بیشتر مستعد مبتلا به هربال می باشند. راگمافن ها اغلب خود را نظافت میکنند و بعضی مواقع دچار هربال می شوند این مورد در توله های راگمافن بیشتر به چشم میخورد.نظافت به موقع و مرتب آنها اغلب کمک زیادی در کاهش این امر می کند.
برای اطلاعات بیشتر در مورد هربال شما میتوانید به تاپیک های زیر مراجعه کنید.

//ورزش مورد نیاز راگمافن ها\\
.

راگمافن ها به هیچ نوع ورزش خاصی احتیاج ندارند. به آنها نباید اجازه دهید از خانه خارج شوند. فعالیت بدنی آنها شبیه به اکثر گربه ها است (ساعات خواب طولانی، بازی، بالا پایین پریدن). آنها ممکنه است به نظر شما زیاد بخوابند و گربه های تنبلی باشند ولی برعکس در زمان بازی بسیار فعال هستند و هیچ شباهتی به یک گربه تنبل ندارند. اگر شما متوجه کاهش فعالیت و تحرک آنها شدید حتما با دامپزشک مشورت کنید این میتواند نشانه هایی از یک بیماری باشد.

//نظافت راگمافن\\
.

راگمافن ها مو هایی متوسط-بلند دارند ولی بافت آنها در برابر گره و پیچ خوردن بسیار مقاوم است. هفته ای یک بار موهای او را برس بکشید تا موهای مرده از بدن او جدا شود. موهای زیر گردن آنها بلند تر است و باید در هنگام برس کشیدن بیشتر دقت کرد(در بعضی موارد بعد از وعده های غذایی)
مسواک زدن باعث جلوگیری از بیماریهای دهان و دندان میشود. نظافت دهان و دندان به صورت روزانه بسیار مفید است اما اگر هفته ای یکبار هم این کار را بکنید از هیچی بهتر است. نظافت و کوتاه کردن ناخن های آنها هر دو هفته یکبار توصیه شده و لازم است. نظافت اطراف چشم آنها باید با یک پارچه نرم و مرطوب صورت بگیرد تا ترشحات چشم را بخوبی تمیز کنید. از قسمت های مختلف پاره برای هر چشم استفاده کنید تا خطر گسترش هرگونه عفونت را کاهش دهید.
گوش های او را هر هفته بررسی کنید. اگر گوش ها کثیف بودند آن ها را با پنبه یا پارچه ای نرم که با میزان کمی الکل مرطوب شده است تمیز کنید. از گوش پاک کن های رایج استفاده نکنید این کار ممکن است به داخل گوش صدمه وارد کند.
ظرف خاک آنها را به طور مرتب تمیز کنید. این نژاد بسیار به نظافت محل دستشویی خود حساس است. بخاطر داشتن موهایی بلند نظافت خاک آنها نقش موثر در جلوگیری از بیماری دارد.

//راگمافن و کودکان و دیگر حیوانات\\
.

راگمافن ها گربه های ایده عالی برای خانواده هستند. برای او اهمیتی ندارد اگر کودکی او را بغل کند، فشار دهد، لباس بپوشاند یا در اطراف اتاق او را بکشد. راگمافن بازیگوش و باهوش است و از بازی های واکنشی بسیار لذت میبرد و بسیار خوب ترفند ها و بازی ها را یاد میگیرد. و میزانی انرژی برای بازی در این نژاد هست که هیچ وقت قبل از کودک از بازی خسته نمیشود.
همیشه به کودکان خوب یاد بدهید چگونه گربه را در بغل خود نگه دارد و با او بازی کند. با اینکار میتوانید از آسیب رساندن به توله های راگمافن خود جلوگیری کنید. اگر راگمافن وزن بیشتری از کودک شما دارد به کودک خود یاد بدهید چگونه در کنار او بنشیند و او را نگهدارد و نوازش کند.
راگمافن ها همچنین رفتار دوستانه ای با دیگر حیوانات از جمله سگ، گربه، پرندگان و … دارند. برای این گربه گنده مهربان، همه یک دوست هستند. با این حال بهتر است برای محافظت از حیواناتتان آنها را به آرامی و تحت کنترل با هم آشنا کنید تا اطمینان پیدا کنید آنها با هم بخوبی کنار می آیند.