koodak-tablet

بعضی از بچه هایی که  2 تا 10 سال دارند، مبر این باورند که تکنولوژی، توانایی تحصیلی بچه ها رازیاد میکند. در حالی که 12 تا 15 درصد آن ها بر این باورند که تکنولوژی یا نابود کننده است یا یک سرگرمی، هیچ اثر مثبتی ندارد. اگر شما تبلتی در اختیار بچه هایتان  قرار دهید، آن ها نیز مثل شما از آن لذت می برند. اگر می خواهید تبلتی شخصی برای کودکتان بخرید، گزینه ای که از نظر آموزشی و سرگرمی مناسب آن ها باشد انتخاب کنید.

1-تبلت برای کوچکترها
دو تن از اساتید دانشگاه نیو هامشیر، با مطالعه ی نوشتن و نقاشی کردن کودکان، دریافتند که آن ها قادرند به آسانی با تبلت کار کنند. به گفته ی آنان، اگرچه تبلت نمی تواند جایگزین وسایل سنتی مانند ماژیک ها و مداد شمعی ها شود، اما استفاده از آن سبب افزایش انگیزه ی یادگیری کودکان می شود. همچنین ترویج تکنولوژی بین کودکان سبب می شود آنان در فرآیند یادگیری فعالیت بیشتری داشته باشند و از تخیلات خود به خوبی بهره برند.

2-تفاوت های سخت افزاری
روش استفاده از تبلت های معمولی، با تبلت های اسباب بازی مخصوص کودکان متفاوت است. تبلت های کودکانه معمولا صفحه ی نمایش 3.3 در 5 اینچی دارند که به پای رزولیشن آی پد نمی رسند و باید به جای لمس آرام آن، با استفاده از یک قلم، فشار زیادی به آن ها وارد کرد. مدل هایی که قلم دارند، از استحکام بالایی برخوردارند و برای راهنمایی کودکان در تنظیمات و نرم افزار ها، بیشتر از آواتار های کارتونی استفاده می کنند. اما کودکانی که به راحتی می توانند از تبلت های معمولی استفاده کنند، هنگام رو به رو شدن با این گجت های کودکانه، سر در گم می شوند.
عمر باتری تبلت های کودکانه زیاد است. اما شما می توانید از تعداد اپلیکیشن های محدودی استفاده کنید. به دلیل تاثیر بازار روی نرم افزار های تبلت، بهترین دستگاه آن است که بیشترین پشتیبانی را از سوی کارخانه ی سازنده دریافت کند.

3-یادگیری و سرگرمی
هنگامی که تبلت های مخصوص کودکان خود را به منظور نصب نرم افزار، به رایانه یا وب سایت سازنده ی آن متصل می کنید، با توجه به برند و مدل آن، کتاب داستان ها، بازی ها، نرم افزار های مدیاپلیر، نقاشی و رنگ آمیزی، و حتی موزیک ویدئو های فراوانی در دسترس شما قرار می گیرند. این امکانات می تواند در مهارت خواندن، دایره ی لغت و حل مسئله ی ریاضی به کودکان شما کمک کند و امکان یادگیری به وسیله ی بازی های آموزشی جذاب را برای آنان فراهم سازد. با گذر زمان، وقتی کودکان شما رشد کنند، به محتوای این تبلت ها تسلط خواهند یافت، و عموما بعد از 9 سالگی استفاده از تبلت های کودکانه، برایشان آسان و کم فایده خواهد بود.
در مقابل، به دلیل رقابت در فروش تبلت های معمولی، نرم افزارهای آموزشی بسیاری برای آن ها وجود دارد. بنابراین هنگامی که مدارس تبلت ها را وارد سیستم آموزشی خود می کنند، به جای استفاده از تبلت های کودکانه، از آی پد ها، دستگاه های اندروید و کتاب خوان های کیندل استفاده می کنند. درمقطع ابتدایی در کالیفرنیا، دانش آموزانی که دوره ی استفاده از نرم افزار های آی پد در جبر را گذرانده اند، 30.5 درصد بیشتر از آن هایی که با کتاب های سنتی آموزش دیده اند، نمره گرفته اند و در حل تمرین هایشان موفق تر بوده اند. همچنین، آن هایی که در کلاس هنر از تبلت استفاده می کنند 11 درصد، بیشتر نمره می گیرند.
هنگامی که معلم زبان انگلیسی در اوهایو، برای افزایش مهارت های خواندن و استفاده از زبان، به دانش آموزان دبیرستانی اجازه داد که از آی پد استفاده کنند، مشاهده کرد که نمره ی آن ها بیشتر از دانش آموزانی است که با تبلت درس نمی خوانند. مدارس به منظور، تمرین خواندن، نقاشی ، قدرت بیان و هر چیزی که تصور کنید، می توانند از تبلت استفاده کنند.

4-استفاده از مانیتورینگ
وسایل الکترونیکی در طول روز، ساعات زیاد زندگی انسان را صرف خود می کنند. اما با توجه به اینکه کودکان باید حداقل روزی یک ساعت فعالیت فیزیکی داشته باشند، باید قوانینی ایجاد کنید که ساعات استفاده از تبلت برای کودکان را معین کنند.
برخی والدین با وجود اینکه کودکانشان از تبلت برای انجام تکالیف درسیشان استفاده می کنند، از این که آنان تمام زمان تفریحشان را با تبلت بگذرانند ناراحت می شوند. مدت زمانی که کودکان مجازند با تبلتشان سرگرم شوند به سن آن ها بستگی دارد. برای کودکان 4 تا 5 سال، نیم ساعت، 6 تا 7 سال، یک ساعت و بزرگترها 2 ساعت بازی با تبلت، مناسب است. والدین باید در استفاده از تبلت با فرزندانشان شریک باشند، تا هم آنان را تحت نظر داشته باشند و هم جزئی از محیط آموزشی باشند. محققان معتقدند که قرار دادن کودکان پیش دبستانی در موقعیت یک تجربه ی واقعی، به جای محدود کردن آن ها به تکنولوژی دیجیتال، آنان را به اکتشاف و تقویت حواسشان تشویق می کند.

منبع-http://phow.ir