17

قصد داریم در این مطلب در رابطه با گیاهی که بخاطر طعم تند و طبع گرمش طرفدار زیادی ندارد را مورد بررسی قرار دهیم. زنجبیل در ابتدار از جنوب شرقی آسیا متولد شد و  امروزه در بسیاری از نقاط جهان کشت و برداشت می شود.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

ریشه زنجبیل تازه را می توانید در طول سال تهیه و استفاده کنید. مغز یا همان گوشت ریزوم زنجبیل زرد، سفید یا قرمز رنگ است. این گیاه عطر و طعم فوق العاده ای دارد که به سلامتیتان خدمت زیادی می کند. در واقع سال ها در طب سنتی از ریزوم زنجبیل به عنوان دارو و برای درمان بسیاری از مشکلات استفاده شده است. این روزها محققان بررسی های زیادی در خصوص زنجبیل و خواص آن انجام می دهند و خواص درمانی آن را به اثبات رسانده اند. در این مطلب قصد داریم از زوایای مختلف به فواید زنجبیل نگاه کنیم. لطفاً با ما همراه باشید.

 

 

درمان سرطان تخمدان

 

این ادویه پرطرفدار به درمان سرطان تخمدان کمک می کند. نتایج پژوهش هایی که در مرکز مطالعات سرطان در دانشگاه میشیگان آمریکا انجام شده است نشان می دهد که پودر زنجبیل روی سلول های سرطانی تأثیر می گذارد و به از بین بردن آن ها کمک می کند. توصیه می کنیم در تهیه غذاهایتان از این ادویه پرخاصیت استفاده کنید. می توانید یک نوک انگشت از آن را به شیر یا چایتان اضافه کنید. در تهیه کیک و شیرینی نیز از این ادویه پر خاصیت استفاده کنید.

 

 

 

مقابله با سرطان کولون

 

کولون بخشی از روده بزرگ است. نتایج بررسی هایی که محققان آمریکایی روی موش های آزمایشگاهی انجام داده اند نشان می دهد که زنجبیل جلوی سرعت رشد سلول های سرطانی را می گیرد و برای مقابله با سرطان کولورکتال موثر عمل می کند.

 

 

 

فع حالت تهوع صبحگاهی

 

نتایج پژوهش ها نشان می دهد که ریزوم این گیاه به اندازه ویتامین B۶ در درمان حالت تهوع صبحگاهی موثر است. توجه داشته باشید که خاصیت ضد استفراغ زنجبیل در حد یک شهرت کاذب نیست بلکه این گیاه واقعاً حالت تهوع دوره بارداری را رفع می کند. نتایج بررسی هایی که روی ۲۷ خانم باردار انجام شده نشان می دهد که مصرف زنجبیل حالت تهوع و میزان استفراغ ۱۹ خانم باردار را در ابتدای بارداری (بارداری کمتر از ۲۰ هفته) به طور چشمگیری کاهش داده است. متأسفانه قرص های ضد استفراغ عوارض جانبی دارند و احتمال دارد خطر عقب ماندگی ذهنی جنین را بالا ببرند. اما ریزوم این گیاه هیچ خطری برای مادر و جنین ندارد و موثر عمل می کند.

 

 

 

برای مقابله با ماشین گرفتگی

 

خیلی ها تا سوار اتوبوس یا قطار می شوند حالت تهوع می گیرند و سفر به کامشان زهر می شود. نتایج یک پژوهش آمریکایی نشان می دهد که زنجبیل درمان موثری برای تمام علائم مربوط به ماشین گرفتگی و یا دریازدگی است. در واقع این گیاه پرخاصیت مشکلاتی از قبیل حالت تهوع، سرگیجه، استفراغ، عرق سرد و غیره را از بین می برد.

 

 

 

آن هایی که میگرن دارند

 

حملات و دردهای میگرنی زندگی را برای خیلی ها سخت کرده است. اما هر مشکلی راه حلی دارد. باید بدانید که نتایج پژوهش ها نشان می دهند زنجبیل قدرت آن را دارد که از دردهای میگرنی و التهاب رگ های خونی جلوگیری کند.

 

 

 

زنجبیل برای دیابتی ها

 

نتایج بررسی هایی که روی موش های آزمایشگاهی مبتلا به دیابت انجام شده نشان می دهد که مصرف زنجبیل باعث کاهش مشکلات کلیوی در بیماران دیابتی می شود. متأسفانه دیابت باعث بروز مشکلاتی مانند نارسایی کلیوی نیز می شود.

 

 

 

تسکین دردهای زنانه

 

در طب چینی برای تسکین دردهای مربوط به عادت ماهیانه از چای زنجبیل و شکر قهوه ای استفاده می کنند. معمولاً دل درد، گرفتگی عضلات و غیره جزو دردهای شایعی است که خانم ها هر ماه تحمل می کنند. می توانید برای تسکین این قبیل دردها چای زنجبیل تهیه کنید و آن را با شکر قهوه ای میل کنید.

 

 

 

برای کاهش درد و التهاب

 

به عقیده محققان زنجبیل خواص ضدالتهابی دارد و یک مسکن طبیعی فوق العاده است. این ادویه خوش عطر حاوی ترکیبات ضدالتهابی به نام ژینژرول (جینجرول) می باشد که با هر گونه التهاب مقابله می کنند. برای همین افرادی که از آرتریت روماتوئید رنج می برند می توانند از زنجبیل استفاده کنند. به خاطر اینکه ژینژرول موجود در آن باعث کاهش التهاب مفاصل شده و دردهای ناشی از آن را تسکین می دهد. توصیه می کنیم افرادی که دچار آرتروز و کلا دردهای مفصلی هستند به طور مرتب از ریزوم زنجبیل استفاده کنند.

 

 

 

آن هایی که معده شان مشکل دارد

 

از مدت ها پیش از زنجبیل به عنوان درمان طبیعی برای مقابله با سوزش معده استفاده می شود. برای بهبود مشکلات معده از چای زنجبیلی استفاده کنید.

 

 

 

درمان سرماخوردگی و آنفلوانزا

 

اگر می خواهید تمام زمستان را درگیر سرماخوردگی یا آنفلوانزا نباشید زنجبیل را دریابید. به عقیده محققان این گیاه درمان طبیعی مشکلات زمستانی است. زنجبیل برای درمان و رفع مسمومیت غذایی نیز موثر است. به خاطر اینکه ریزوم آن تأثیر زیادی در رفع مشکلات گوارشی دارد.