1896768_666049266784834_546526934_n

آنتی‌بیوتیک‌ها قادرند باکتری‌های مفیدِ بدن را از بین برده و یا ترکیبات آنها را دگرگون کند و بالطبع ریسک مبتلا شدن به نوعی ویروس باکتریایی زیاد می شود که دلیل آن  باسیل «کلستریدیوم دیفیسیل» است. کلستریدیوم دیفیسیل علت  بوجود آمدن اسهال‌های وخیم  بعلت استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها است. این باکتری نه فقط در بچه ها  بلکه بیماران بزرگسال نیزخطر دارد

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

پزشکان در یک مطالعه جدید هشدار دادند آنتی‌بیوتیک‌هایی که توسط پزشکان در مطب تجویز می‌شوند می‌توانند در بروز بسیاری از عفونت‌های باکتریایی شدید در کودکان نقش داشته باشند.

مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها عامل مهم بروز عفونت‌های باکتریایی جدی در کودکان است و می‌تواند سبب بروز اسهال شدید شود.

این پزشکان می‌گویند: آنتی‌بیوتیک‌ها می‌توانند باکتری‌های مفیدِ بدن را نابود کرده و یا ساختار آنها را تغییر دهند و نتیجه آن افزایش خطر ابتلا به نوعی عفونت باکتریایی است که عامل مولد آن باسیل «کلستریدیوم دیفیسیل» است. کلستریدیوم دیفیسیل عامل ایجاد اسهال‌های شدید ناشی از مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها است. این عفونت نه تنها کودکان بلکه بیماران بزرگسال را نیز تهدید می‌کند.

پزشکان در این مطالعه دریافتند حدود 71 درصد از موارد ابتلا به عفونت باکتریایی کلستریدیوم دیفیسیل میان کودکان آمریکایی مدت کوتاهی پس از مصرف آنتی‌بیوتیک تجویز شده توسط پزشک اتفاق می‌افتد.

همچنین مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا اعلام کرد: بیشتر کودکان به دلیل ابتلا به عفونت گوش، سینوس‌ها و عفونت‌های تنفسی آنتی‌بیوتیک دریافت می‌کنند. همچنین در بررسی‌های پیشین آمده است حداقل 50 درصد آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده برای کودکان در مطب پزشکان مربوط به عفونت‌های تنفسی است که در بیشتر آنان تجویز این داروها ضرورت ندارد.

همچنین طبق اعلام این مرکز هر سال حدود 17 هزار کودک یک تا 17 ساله به عفونت باکتریایی کلستریدیوم دیفیسیل مبتلا می‌شوند. همچنین تفاوتی در میزان ابتلای دختران و پسران به این بیماری وجود ندارد.

به گزارش ایسنا به نقل از هلث دی نیوز، در حالی که در این مطالعه رابطه بین مصرف آنتی‌بیوتیک و کلستریدیوم دیفیسیل مشاهده شده، ارتباط علت – معلولی آن هنوز تایید نشده است.