ش

پزشکان برخی عادت های اشتباه افراد را یکی از خطرناک ترین دلایل برای آسیب دیدن سلامت  معرفی کرده اند.

گفتنی است، یکی از عادت های پیش پا افتاده اما بسیار خطرناک پوشیدن کفش ها به صورت متفاوت با جهت قوس پا است که می تواند آسیب جدی به ستون فقرات وارد نماید و حتی راه رفتن برای چند گام نیز می تواند اثر سوء خود را بر ستون فقرات بگذارد.
بررسی ها نشان می دهند، خواب کمتر از 6 ساعت و از آن طرف خواب بیشتر از 10 ساعت نیز با وجود آنکه در ظاهر مشکلی برای افراد ایجاد نمی کند در درازمدت سبب ابتلا به انواع  بیماری های مزمن مانند بیماری‌های قلبی، عروقی، دیابت و چاقی و برهم خوردن ساعت بیولوژیک بدن و پیری پوست می شود.
 نشستن بیش از 11 ساعت در طول روز بر روی صندلی و یا تخت افراد را 40 درصد بیشتر از سایرین در معرض خطر مرگ و میر زودرس و یا ابتلا به سرطان روده ی بزرگ دچار می کند.
بیرون نیامدن از خانه به ویژه در فصول  گرم و سرد سال به دلیل تغییرات جوی می تواند سبب کم شدن دریافت ویتامین d مورد نیاز بدن از خورشید شود و در نتیجه زمینه ابتلا به بسیاری از بیماری ها مانند خستگی، دردهای عضلانی، پوکی استخوان و افسردگی را تشدید نماید.
از دیگر فعالیت های غیر استاندارد، مصرف سیگار، انجام تمرینات ورزشی بیش از حد نیاز، مصرف غذاهای فرآوری شده، مصرف کم مایعات و همینطور نوشیدن بیش از حد قهوه است با رعایت نکات فوق افراد می توانند از سلامتی بالایی به لحاظ روحی و جسمی برخوردار شوند.
 منبع- باشگاه خبرنگاران