16

همه ی ما می دانیم که برای رفع تشنگی باید آب مصرف کنیم و آب نیز برای بدن ما یک نیاز به حساب می آید. اما راه هایی وجود دارد که می توانید به کمک آنها ، چیز های جدیدی را جایگزین آب کنید. برای نمونه این معجون که در ادامع به شرح آن می پردازیم جایگزین مناسبی برای آب است.

از بطری ها دوری کنید

 

براساس تحقیقات سازمان جهانی محیط زیست، ۹۰درصد پولی که شما برای آب معدنی یا آب های طعم داری که این روزها در بازار مد شده اند، می دهید، صرف هزینه بطری و تبلیغات این محصولات می شود. در کنار این، بیشتر این بطری ها با ترکیب های مضر ساخته شده اند و سال های سال هم طول می کشد تا بطری های خالی از چرخه طبیعت خارج شوند. برای تمام اینها، وقتی تشنه می شوید، کمی صبر و از رفتن به سوپرمارکت و خرید، خودداری کنید. یک راه حل ساده هم دارید؛ به شکل کاملا سنتی و قدیمی که مادربزرگ ها و مادرانمان عمل می کردند، قمقمه آب توی کیف بگذارید و از خانه بیرون بروید.

 

 

معجون آب هندوانه و فلفل سبز را امتحان کنید

 

این یک دستورالعمل عجیب اما به شدت مفید است. برای رفع تشنگی به جای اینکه سراغ یک پارچ آب بروید، هندوانه خنک را از یخچال بیرون بیاورید و در مخلوط کن بریزید، بعد از آن به نسبت هندوانه، مقدار کمی فلفل سبز و تازه را هم در مخلوط کن بیندازید. مقدار فلفل باید خیلی کم باشد تا تندی و طعم آن در این معجون در دهان ننشیند. این معجون به خاطر هندوانه، هم عطش را از بین می برد و هم منبع سرشاری از ویتامین A و C است. فلفل سبز هم آندورفین بدن را تامین می کند و باعث ترشح هورمون های انرژی زا و شادی ساز می شود.

 

 

سیب و دارچین را امتحان کنید

 

تکه های سیب و دارچین را در پارچ آب بیندازید و کمی صبر کنید. بعد از مدتی کوتاه پارچ آبی دارید که در لیوانش عطر سیب و دارچین می پیچد و خاصیت های خوب و سلامت آنها را هم دارد. پزشکان معتقدند که سیب، بدن را در برابر سرطان روده محافظت می کند و مقابل آلزایمر هم می ایستد.

 

 

توت فرنگی و نعناع معجزه می کند

 

توت فرنگی و نعناع تازه را در پارچ آب بیندازید و بگذارید برای مدتی در یخچال بماند.

 

 

 

 

 

 

با نوشیدن این معجون آهن و ویتامینC به بدنتان می رسد و راه حلی بی نظیر برای جنگیدن با سلول های سرطانی پیدا کرده اید.

 

 

توت فرنگی و آناناس را امتحان کنید

 

قالب های یخ را قبل از گذاشتن در فریزر با تکه های توت فرنگی و آناناس پر کنید. با این راه حل هر روز توی لیوان های آب، میو ه های یخ زده ای دارید که هم خوشمزه هستند و هم با ویتامینC شما را سرحال و سرزنده می کنند.

 

 

معجون هلو، لیمو و نعناع

 

هلو، را تکه تکه کنید، آب لیمو را بگیرید و با نعناع خردشده تازه در پارچ آب بیندازید. معجون موردنظر سرشار از آنتی اکسیدان است.

 

 

معجون لیمو و نعناع را امتحان کنید

 

این یک راه حال قدیمی است؛ لیمو را با چاقو برش دهید و با نعناع خردشده تازه توی پارچ آب بریزید. با نوشیدن این آب به خاطر حضور پررنگ ویتامینC، سرزنده می شوید و آهن هم به شما می رسد.

 

 

معجون معطر با پرتقال و چوب وانیل

 

برش های پرتقال و چوب وانیل را در آب بریزید. بوی خوش و طعم خوبی به آب می دهد و در کنار این عطش های سخت را رفع می کند.

 

 

شاتوت را هم امتحان کنید

 

چند عدد شاتوت را داخل پارچ بیندازید. آبی که با این ترکیب می نوشید، سرشار از فیبر و مواد سالم برای سلامت قلب است.

 

 

معجون خیار و لیمو را فراموش نکنید

 

عطر خنک و خوب حلقه های خیار با برش های لیمویی که در آب است، شما را حسابی سرزنده و شاد می کند.