66

بسیاری از افراد چاق دلیلی وزن زیاد خود را پرخوری می دانند. پرخوری و داشتن اشتهای زیاد بسیاری از رژیم های غذایی را خراب می کند. در این مطلب قصد داریم راهکار هایی را برای درمان پرخوری به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

پرخوری معضلی است که افراد با آن درگیر هستند و به دنبال آن باعث چاقی و انواع مختلف بیماریها می شود. آیا به نظر شما پیدا کردن راهی برای اینکه از شر «تا خرخره خوردن» راحت بشویم کار سختی است؟برخی از افراد هستند که واقعاً از «پرخوری» رنج می برند؛ در اینجا برخی از مواردی آمده که می تواند به غلبه بر آن کمک کننده باشد.شما زمانی که خوشحال هستید و زمانی که احساس ضعف دارید غذا می خورید.موادغذایی به نظر می رسد حواس پرتی واضحی از گلایه های روزانه باشد.بسیاری از ما زمانی که گرسنه هستیم، تقریباً توانایی خود را از دست می دهیم.پرخوری به یک مشکل فوق العاده ای تبدیل شده است. نیازی به گفتن نیست، تمامی کالری هایی که مصرف آنها غیر ضروری است بصورت چربی در اطراف شکم ذخیره می شود.اگر شما به طور جدی از اختلال پرخوری اجباری رنج می برید و آرزو می کنید که آن را کنترل کنید این مطلب، برای شما مفید خواهد بود.

 

توقف پرخوری

 

وسوسه و ولع مصرف موادغذایی اغلب شما را وادار می کند تا بیش از آنچه که نیاز دارید، بخورید.شما به سیگنالهایی که شکم شما برای سیر شدن می فرستد، توجه نمی کنید؛ به طورمعمول، حدود ۱۲ دقیقه طول می کشد که مغز سیگنالهای رضایت از غذا را دریافت کند؛ با این وجود این زمان برای افراد چاق حدود ۲۰ دقیقه است.به عنوان مثال، شما به پرخوری حتی زمانی که ظرفیت معده شما تکمیل شده است، ادامه می دهید.احساس پرشدگی در معده برای شما بسیار ناراحت کننده است.با این حال، اگر شما به زور این احساس را در خود نگه دارید، در نهایت به این احساس عادت می کنید.از این رو، مهم است که بدانید چه موقع معده شما به ظرفیت خود رسیده است.

 

به آرامی غذا بخورید

 

هنگامی که شما به سرعت غذا می خورید و بشقاب خود را ظرف چند دقیقه پاک می کنید فقط به دوباره پرکردن روی می آورید.شما میزان موادغذایی که در مدت زمان کوتاه مصرف کرده اید را درک نمی کنید.از این رو، باید همیشه به آرامی غذا بخورید و مواد غذایی را به درستی بجوید.به آرامی غذا خوردن، به شما کمک می کند تا محتوای مواد غذایی خود را بهتر تشخیص دهید؛ همچنین جویدن درست غذا در هضم آن موثر است.

 

چه موقع غذا نخورید

 

غذا خوردن در حالی که مشغول تماشای تلویزیون یا رانندگی هستید اجازه نمی دهد که شما صرفا روی مواد غذایی خود تمرکز داشته باشید.در نتیجه، شما میزان موادغذایی که برای پرکردن معده خود مصرف کرده اید را تشخیص نمی دهید.به طور مشابه، زمانی که حواستان پرت است بعنوان مثال زمانی که مشغول کار کردن با کامپیوتر خود هستید تحت هیچ شرایطی غذا نخورید.شما نیاز دارید که هنگام خوردن غذا تمرکز داشته باشید.هنگام حواس پرتی غذا خوردن نه تنها منجر به مصرف بیش از حد مواد غذایی می شود بلکه به جذب بیشتر مواد غذایی منتهی می شود.آموزش برای سرکوب گرسنگی شما همچنین ممکن است به جلوگیری از پرخوری شما کمک کند.

 

آب بنوشید

 

اغلب، بدن شما به تشخیص بین سیگنال های تشنگی و گرسنگی دچار اشتباه می شود.در نتیجه، شما به احتمال زیاد سیگنال های تشنگی را به جای سیگنالهای گرسنگی می گیرید و به غذا خوردن نامناسب روی می آورید.از این رو، لازم است به طور منظم آب بنوشید، به طوری که بدن خود را به خوبی هیدراته کنید. با هیدراته کردن مانع از ارسال سیگنال های مختلط می شوید. نوشیدن جرعه ای آب بین وعده های غذایی، یک راه حل عالی برای جلوگیری از پرخوری است.

 

انتخاب مواد غذایی مناسب

 

این راه حل نهایی برای پرخوری محسوب می شود. شما احتمالا به علت پرخوری هویج ها با خطرات کمتر بهداشتی در قبال خوردن چیپس ها مواجه می شوید.از این رو، هر زمان که احساس ضرورت مقاومت ناپذیر به خوردن داشتید، سعی کنید آن را با غذاهای سالم تعویض کنید؛ مخصوصا زمانی که به دلیل خستگی یا دسترسی آسان به این موادغذایی روی می آورید.اگر پرخوری شما ناشی از بیماری های روانی است، با پرداختن به این مساله می توانید در نهایت مشکل پرخوری را درمان کنید.