4612_orig

افراد پیر معمولا دوست دارند خودشان به تنهایی و جداگانه زندگی کنند اما مشکلاتی مثل خطر افتادن یا دیگر مسائل طبی آنها را وا میدارد تا در خانه فامیلهای نزدیک خود و یا در سرای سالمندان بمانند. اکنون دستگاهی نو ساخته شده است که به این افراد اجازه میدهد تنها در خانه بمانند در حالیکه مراقبت کافی از آنها به عمل میاید.

این دستگاه مانند یک ساعت مچی به دست فرد بسته میشود و وظیفه آن مانیتور کردن حرکات و وضعیت فرد است. این دستگاه همچنین با کمک رابط های وایرلس که به دیوار منزل متصل شده است میتواند محل دقیق فرد در خانه را نیز مشخص کند.

در صورتیکه فرد زمین بخورد و یا بطور مثال بدون اینکه در تخت باشد بر روی زمین دراز کشیده باشد دستگاه بطور خودکار با شماره تلفن ها یا ایمیل هایی که از قبل مشخص شده ارتباط برقرار کرده و به آنها وضعیت را گزارش میدهد.

این دستگاه همچنین میتواند میزان فعالیت و نوع آن و رفتارهای حرکتی فرد را در طول یک دوره زمانی مشخص ثبت کرده و یک الگوی مشخص را تعریف کند. پس از آن در صورتیکه این رفتار تغییر کرد، بطور مثال بیمار در یک روز کمتر راه رفت، یا بیشتر در حالت نشسته یا خوابیده بود یا بیشتر ورزش کرد، این اطلاعات آنالیز شده و دستگاه متوجه تغییر میشود. سپس این تغییر را از طریق اینترنت یا تلفن به فرد یا افراد لازم گزارش میدهد.

منبع-http://www.iranorthoped.ir