obesity-and-children1

اضافه وزن در بین کودکان میتواند سبب بروز بیماری های خطرناکی از جمله سکته های مغزی در آنان شود.نکته مهم اینجاست که مادران چاق به عنوان یک نتیجه ی نامطلوب این موضوع را به فرزندان خود منتقل می نمایند.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.


چهار مطالعه که در مجله Lancet Diabetes and Endocrinology منتشر شده است، نشان می دهد که خطرات ناشی از چاقی مادر شامل به دنیا آوردن نوزاد مرده، فشار خون بالای خطرناک در زنان باردار، دیابت مادر و یا کودک و عوارض حین زایمان است.
به گفته نویسندگان این مقالات، میزان چاقی در زنانی که در سن باروری قرار دارند و خطرات ناشی از آن برای سلامتی آنقدر زیاد است که لازم است قبل از بارداری، از داشتن وزن طبیعی اطمینان یابند.
محققان بر این باور هستند که مادران دارای اضافه وزن زیاد می توانند باعث ابتلای کودکان خود به اوتیسم یا اختلال کم توجهی ناشی از بیش فعالی و یا ابتلا به سرطان در سال های بعدی زندگی شوند.
پروفسور ‘لسی ریگان’ رییس رویال کالج انگلیسی زنان و زایمان متذکر شد که چاقی در سراسر جهان به نسبت های همه گیری رسیده است.
یک گروه بین المللی از محققان ابراز نگرانی کردند که مشکل چاقی والدین در کشورهای توسعه یافته شدیدتر است و وخیم تر هم می وشد زیرا تا سال 2025 از هر پنج زن یک نفر (21 درصد) در جهان با اضافه وزن خطرناک روبرو می شود.
یکی از این مقاله های تحقیقاتی که به بررسی صدها مطالعه قبلی در مورد چاقی پرداخته شده، نشان می دهد که اثرات طولانی مدت چاقی مادر می تواند پیامدهای عمیقی برای وضعیت بهداشت و سلامت عمومی داشته باشد.
محققان در مقاله دیگری نتیجه گرفتند که چاقی مادر به ویژه در کشورهای غربی به سرعت در حال گسترش است و دولت ها باید به آن به صورت یک اولویت برای بهداشت عمومی جهان بپردازند.
در یک بررسی دیگر تصریح شده است که وزن پدران نیز می تواند خطر ابتلا به بیماری ها در فرزندان را افزایش دهد.
براساس این مطالعات، چاقی مادر همچنین می تواند به عملکرد ضعیف تر شناختی و افزایش خطر ابتلا به اختلالات عصبی تکاملی از جمله فلج مغزی منجر شود.منبع:

منبع: ایرنا