لاغر شدن بدون رژیم غذایی

چاق شده اید؟نمای زیبای بدن تان را از دست داده اید؟چربی های دور شکم اذیت تان میکند؟شکم زده اید و استیل تان به کلی به هم خورده؟پهن شده اید؟بله چاقی همینطور است.یکی از معضلاتی که میتواند در زندگی هر فرد بوجود بیاید چاقی است که افراد زیادی در سراسر جهان دچار آن هستند و یکی از علل آن استفاده از غذاهای پرچرب میباشد.

1. برای غذاخوردن وقت بگذارید
تایمر ساعت‌تان را روی 20 دقیقه تنظیم کنید و آهسته غذا بخورید. این کار بهترین روش برای لاغر شدن بدون رژیم غذایی است. لقمه‌ها را خوب بجوید و از غذایی که می‌خورید، لذت ببرید. تا زمانی که صدای هشدار ساعت در نیامده، دست نکشید. آهسته غذا خوردن باعث می‌شود از کمترین غذای خود، بیشترین لذت را ببرید. همچنین، هورمون‌های سیری را در بدن تحریک می‌کند. وقتی به سرعت غذا را می‌بلعید، معده فرصت پیدا نمی‌کند که پیام سیر شدن را به مغز ارسال کند. از این رو، زمانی موفق به انجام این کار می‌شود که دیگر دیر شده است.
2. خوابِ بیشتر، وزنِ کمتر
به گزارش محققان دانشگاه میشیگان، یک ساعت خواب بیشتر در شب می‌تواند در سال 6.3 کیلوگرم از وزن شما را کاهش دهد. در تحقیقات آنها، افرادی که 2500 کالری در روز دریافت می‌کردند، مورد بررسی قرار گرفتند. بر اساس نتا‌یج، وقتی خواب جایگزین فعالیت‌های کم تحرک و میان‌وعده‌های ساده می‌شود، مقدار کالری‌های دریافتی فرد به اندازه 6 درصد کاهش می‌یابد. نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما خواب به شیوه‌های گوناگون به کاهش وزن کمک می‌کند.
3. به سبزیجات‌تان تنوع بدهید
برای شام سه نوع سبزی مختلف بخورید. تنوع غذایی مغز شما را فریب می‌دهد؛ از این رو، تصور می‌کنید که غذای بیشتری خورده‌اید. بنابراین هر چقدر میوه و سبزیجات بیشتری بخورید، راحت‌تر وزن کم خواهید کرد. فیبر و آب موجود در این خوراکی‌ها نیز شما را سیر نگه می‌دارند. اگر می‌خواهید میوه و سبزیجات را بپزید، روغن را فراموش کنید و به‌جایش از آب‌لیمو و گیاهان معطر استفاده کنید.
4. وقتی سوپ هست، اضافه‌وزن نیست! 
سوپ را به غذاهایتان اضافه کنید تا با مصرف کالری کمتر احساس سیری کنید. سوپ رشته فرنگی، سوپ ذرت و سایر سوپ‌ها مفیدند. خوردن سوپ در ابتدای غذا به شما کمک می‌کند سرعت غذا خوردن‌تان را کاهش داده و اشتهایتان را با کالری کمتری کنترل کنید. سوپ کم‌سدیم درست کنید. برای این کار، از سبزیجات یخ‌زده یا تازه استفاده کنید. توجه داشته باشید که سوپ‌های خامه‌دار، پرچرب و پرکالری هستند.
5. غلات کامل را فراموش نکنید
مصرف غلات کامل مانند برنج قهوه‌ای، جو، گندم کامل و گندم سیاه به کاهش وزن کمک می‌کنند. با خوردن این اقلام با دریافت کالری کمتر احساس سیری بیشتری خواهید کرد و علاوه بر کاهش وزن کلسترول‌تان نیز کاهش می‌یابد. غلات کامل در تولید ماکارونی، رشته، نان، بیسکوییت و غیره به کار گرفته می‌شود.
6. لباس‌های تنگ‌ را جلوی چشم بگذارید  
یکی از لباس‌های قدیمی مورد علاقه‌تان را که برای‌تان تنگ شده، جلوی چشم‌تان بگذارید تا هر روز چشم‌تان به آن بیافتد. با این کار، برای کاهش وزن انگیزه پیدا می‌کنید. لباسی را بردارید که فقط کمی تنگ شده باشد تا در مدت کوتاهی بتوانید مجددا آن را بپوشید. شما می‌توانید این کار را با سایر لباس‌هایی که برای‌تان تنگ شده‌اند، ادامه دهید.
7. از سوسیس و کالباس بگذرید
برای ساندویچ یا صبحانه گوشت‌های فرآوری‌شده نخورید. با این کار، 100 کالری کمتر دریافت می‌کنید و در یک سال 4.5 کیلوگرم وزن کم خواهید کرد. شما می‌توانید سایر مخلفات ساندویچ را نیز جایگزین کنید تا ساندویچ‌تان کالری کمتری داشته باشد. برای این کار می‌توانید از گوجه، فلفل، فلفل دلمه‌ای، خردل، پنیر، خیارشور و چیزهای دیگر استفاده کنید.
8. یک پیتزای بهتر بسازید 
برای تهیه پیتزا به جای گوشت از سبزیجات استفاده کنید تا 100 کالری کمتر دریافت کنید. با استفاده از پنیر کم چرب‌تر یا کمتر و استفاده از روغن زیتون نیز می‌توانید کالری پیتزای خود را به مراتب کمتر کنید.
9. هوشمندانه بنوشید: شکر را حذف کنید
نوشیدنی‌های شیرین مانند نوشابه را با آب یا آب گازدار جایگزین کنید تا 10 قاشق چای‌خوری شکر کمتر مصرف کنید. شکر محلول در نوشابه احساس سیری معمولی بدن را دور می‌زند. مطالعه محققان روی کالری نوشابه نشان داده است که نوشابه 450 کالری در روز بیشتر وارد بدن می‌کند. افرادی که شکلات می‌خورند، نسبت به افرادی که نوشابه می‌نوشند کالری کمتری دریافت می‌کنند و در عرض 4 هفته 1.1 کیلوگرم کمتر افزایش وزن دارند.
10. از یک لیوان باریک‌ و بلند استفاده کنید
برای نوشیدن از لیوان‌های باریک و بلند به جای لیوان‌های کوتاه و پهن استفاده کنید. با این کار، نوشابه یا هر نوشیدنی شیرین دیگر را هر بار 25 تا 30 درصد کمتر می‌نوشید. دکتر برایان وانسینک معتقد است با این کار مغز فریب می‌خورد و همین باعث می‌شود کمتر بنوشید. تحقیقات دکتر وانسینک نشان می‌دهد که افراد در لیوان‌های پهن و کوتاه نوشیدنی بیشتری مصرف می‌کنند.

منبع : الو دکتر