agahi

شما بخوبی خودتان را می شناسید. دکتر ها همه چیز را در موردشما نمی دانند.ممکن است بعضی ها خیلی زیاد به دکترها اطمینان دارند. آنان فکر می کنند معجزه دارند و زمانی که نتیجه برعکس از حد تصور آن ها می شود، دکترها  را نکوهش می کنند. این اصلا منطقی نیست. بنابرین این جا چند مورد ساده بیان شده است که هنگام مواجه شدن با بحثهای پزشکی باید به آن ها توجه کنید.

1-به بدنتان گوش فرا دهید. او همیشه برایتان علامت هایی می فرستد. اگر بدن احساس خوبی نداشته باشد، باید آن را بازنگری کنید.

2-بعد از مراجعه به یک متخصص به دیگر متخصص ها نیز رجوع کنید. حتی اگر لازم باشد برای سومین بار و چهارمین بار این کار را انجام دهید. برای مثال، اگر پزشک به شما گفت که سرطان دارید، این موضوع را با پزشک دیگری نیز در میان بگذارید.

agahi-2

3-در باره ی بیماری خود جست و جو کنید. اینترنت پر از اطلاعات است. به دنبال گروه های مختلف گفت وگو، پیرامون بیماریتان بگردید. به وب سایت ها مراجعه کنید. مقاله های مرتبط را پیدا کنید. عمیقا جست و جو کنید. اطلاعاتتان را درباره اتفاقاتی که در بدنتان می افتد افزایش دهید.

4-از پزشکتان سوال کنید. شما به همین خاطر به او پول می دهید. اگر او چیزی بداند، خوش حال می شود که پاسخ سوالاتتان را بدهد و راه های بدست آوردن اطلاعات بیشتر را به شما بیاموزد. قبل از مراجعه به پزشک سوالاتتان را بنویسید تا فراموش نکنید.

5-اگر پزشک از سوال های شما ناراحت شد یا در مقابل آن ها عکس العملی منفی از خود نشان داد، به پزشکی دیگر مراجعه کنید. شما به پزشکی نیاز دارید که بتوانید به او اعتماد کنید.

agahi-5

نکات و هشدارها

ورزش های آرام بخش انجام دهید. چشم هایتان را ببندید و در حالی که ذهنتان را از تمام افکار پاک می کنید، نفس عمیق بکشید. این کار خیلی وقت گیر نیست. پنج دقیقه کافیست.
زمانی که علایم بیماری خود را در اینترنت جست و جو می کنید، مراقب باشید که اطلاعات صحیح را کسب کنید. بسیاری از پزشکان و بیمارستان ها وب سایت اطلاعاتی دارند که به بیماران کمک می کند تا اطلاعات صحیحی به دست آورند. از آن ها استفاده کنید.
اگر شما دارویی را که در تبلیغات دیده اید، می خواهید و یا تشخیص داده اید که به دردتان می خورد، درباره ی آن با پزشکتان صادق باشید. ممکن است آن ها با شما هم عقیده نباشند. پس وقت خود و آن ها را هدر ندهید.
هنگامی که به نتایج آزمایش های پزشکی خود نگاه می کنید، از زبان خاصی که رادیولوژیست ها استفاده می کنند دوری کنید. برای مثال”سرطان متاستاتیک غیر قابل انکار است.” بدین معنا نیست که شما سرطان دارید. این نشان می دهد که آن ها نمی توانند با این آزمایش ثابت کنند که سرطان ندارید و پزشک شما منتظر پاسخ آن هاست تا تصمیم مناسب اتخاذ کند.

منبع-http://phow.ir