coffee_and_sigarette_by_call_me_j-d2zxjbb

اشخاصی که درزمان صبح سیگار می‌کشند، با احتمال دو برابر بیشتر از کسانیکه که در مواقع دیگر روز سیگار خود را روشن می‌کنند به سرطان مبتلا می‌شوند.

یکی از افزودنی‌های شیمیایی موجود در سیگار که نیکوتین نام دارد در مجاورت با حرارت به یک مولکول سمی به نام کوتینین تبدیل می‌شود. این ماده شیمیایی یکی از عوامل اصلی ابتلا به سرطان ریه به شمار می‌آید. از مدت‌ها قبل پزشکان نسبت به افزایش خطر ابتلا به بعضی از سرطان‌ها بر اثر استعمال سیگار هشدار داده بودند اما نمی‌دانستند که چرا فقط بعضی از سیگاری‌ها به این نوع سرطان‌ها دچار می‌شوند.

بعد از انجام تحقیقات طولانی، محققان متوجه شدند زمان سیگار کشیدن افراد نقش بسیار مهمی در تعیین احتمال ابتلای او به سرطان بازی می‌کند. برای مثال افرادی که یک ساعت بعد از بیدار شدن خود سیگار می‌کشند با احتمال ۳۱/۱ برابر بیشتر از افرادی که بین نیم تا یک‌ساعت بعد از بیدار شدن سیگار می‌کشند به سرطان دچار می‌شوند.

این در حالی است که سیگار کشیدن تا نیم‌ساعت بعد از بیداری احتمال سرطان را باز هم بیشتر کرده و به ۷۱/۱ برابر می‌رساند. این نشان می‌دهد هر چه قدر شما بعد از بیدار شدن سیگار کشیدن خود را به تاخیر بیندازید، به همان اندازه خطر ابتلا به سرطان کاهش پیدا می‌کند. به‌نظر می‌رسد ترکیبی از عوامل ژنتیک و فاکتورهای فردی باعث می‌شوند افرادی که بلافاصله بعد از بیدار شدن سیگار می‌کشند وابستگی بیشتری به نیکوتین پیدا کنند. همچنین دانشمندان متوجه شدند در هنگام صبح، افراد سیگاری ولع بیشتری برای کشیدن سیگار دارند که این موضوع باعث می‌شود مواد شیمیایی و سمی به میزان بیشتری تا عمق ریه‌های آن‌ها نفوذ کرده و اثرات مخرب بیشتری روی بدن داشته باشد.