شركت های داروسازیی آمریكا اعلام كردند : كودكان زیر چهار سال نباید از شربت های ضد سرفه و سایر داروهای ضد سرماخوردگی كه بدون نسخه به فروش می رسند استفاده كنند.

به گزارش دکتر سلام به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ این تذكر داوطلبانه در دستور العمل مصرف این داروها از سوی شركت های داروسازی در حالی اعلام می شود كه یك هفته پیش مقامات فدرال اعلام كرده بودند در خصوص اثر بخش بودن این داروها نشانه های چندانی موجود نیست.

اما موسسه تدوین آیین نامه ها و مقررات دارویی و غذایی فدرال از بیم اینكه والدین به كودكان خود داروهای ضد سرفه و ضد سرماخوردگی بزرگسان را ندهند برای جمع آوری این داروها از بازار تصمیمی اتخاذ نكردند.

انجمن مصرف محصولات بهداشتی در بیانیه ای اعلام كرد: بعد از مشورت با موسسه تدوین آیین نامه ها و مقررات دارویی و غذایی، تولید كنندگان بزرگ دارویی تصمیم گرفتند به طور داوطلبانه در دستور العمل مصرف این داروها قید كنند كودكان زیر چهار سال نباید از این داروها استفاده كنند.

این انجمن همچنین اعلام كرد: با وجود این در دستور العمل مصرف این داروها، تعیین دوزهای توصیه شده به كودكان چهار سال و بالاتر همچنان قید خواهد شد.