blood-pressure

برای اینکه نگاه جامعتری به سلامتی قلب تان داشته باشید، باید خودتان دست به کار شوید. پژوهشهای نوین کانون ملی خون، ریه وقلب ثابت کرده است که تفاوت فاحشی بین اندازه فشار خون هر دو دست شما می تواند علائم مشکلات اصلی در شیوه زندگی تان باشد. برای انجام این آزمایش، پژوهشگران داده هایی را از بیش از ۳۴۰۰ زن و مرد جمع آوری کرده اند که از هر دو بازویشان فشار خون گرفته شد و سلامتی شان در طور ۱۳ سال بعد پیگیری شده است.

نتایج آزمایش

یک تفاوت در فشار خون سستولیک که بالاترین درجه در خواندن فشار خون می باشد، با ریسک بالایی از کلسترول، فشار خون بالا، دیابت و ضربه همراه است. هرچه این اختلاف بالاتر باشد، ریسک پذیرش بیماری قلبی بیشتر خواهد شد. این چگونه پیش آمده است؟ کریستوفر دانل، نویسنده این مطالعه، می گوید که مردم سالم، فشار خون یکسانی در هر دو بازوی شان دارند. اما اختلاف فشار خون در دو بازو، می تواند سختی یا سفتی را در رگ ها یا سرخ رگ ها نشان دهد که باعث جلوگیری از انتقال خون از یک دست به دست دیگر خواهد شد و این باعث بیماری های جدی تری در ادامه مسیر زندگی می شود.

دکتر دانل می گوید دکترها همچنین فشار خون هر دو دست را اندازه نمی گیرند، اما شما می توانید از دکتر تان درخواست کنید که این کار را برای تان انجام دهد. اگر شما بالای ۴۰ سال سن دارید، دارای عوامل خطرپذیری برای پذیرش بیماری های قلبی هستید. برای مثال کلسترول بالا و یا فشار خون، و یا سیگار کشیدن می تواند باعث این بیماری ها شود. او همچنین می افزاید در ملاقات بعدی با دکتر، حتما از او بخواهید این کار را برای شما انجام دهد. اگر هر دو دست شما، دارای اختلاف فشار خون بود، باید دنبال راهکاری باشید تا مشکل را رفع کنید.

منبع-http://www.shadi-irani.com