گروهي از متخصصان اطفال در آمريكا اعلام كردند: با توجه به تاثير قابل توجه ويتامين D در پيشگيري از بيماريهاي جدي و مهم، اطفال و نوجوانان بايد مقدار توصيه شده براي مصرف اين ويتامين را تا دو برابر افزايش دهند.

به گزارش ايسنا، به گفته اين متخصصان؛ در حال حاضر مدارك علمي كافي وجود دارد كه افزايش دوز مصرف اين ويتامين را براي اين گروه سني تاييد مي‌كند.

آكادكي اطفال آمريكا در همين رابطه تاكيد كرد: براي دريافت دوز جديد كه 400 واحد در روز است ميليونها كودك بايد روزانه از مكمل‌هاي ويتامين D استفاده كنند.

متخصصان متذكر شدند: مصرف اين مقدار ويتامين D حتي براي كودكاني كه از شيرهاي فرمول سازي شده مصرف مي‌كنند و همچنين براي نوجواناني كه خيلي كم شير مي‌نوشند و يا اصلا شير نمي‌نوشند، توصيه مي‌شود. اين توصيه جديد بر اساس نتايج تحقيقات اخير درباره مزاياي چشمگير ويتامين D در حفاظت و تقويت استخوانها و نيز كاهش خطر ابتلا به سرطان، ديابت و بيماريهاي قلبي بنيان گذاشته شده است.

تا پيش از اين، آكادمي فوق در سال 2003 مقدار مورد نياز اين ويتامين را 200 واحد در روز توصيه كرده بود كه در حال حاضر به 400 واحد افزايش يافت.

همچنين براي افراد بزرگسال تا سن 50 سالگي 400 واحد توصيه مي‌شود. براي سالمندان 51 تا 70 سال 400 واحد و براي سالخوردگان از 71 سالگي به بالا 600 واحد در روز توصيه مي‌شود.

ويتامين براي كودكان هم اكنون به صورت قطره خوراكي، كپسول و قرص عرضه مي‌شود.