مردها این مواد غذایی را بیشتر بخورند

 

در این بخش در مورد مواد غذایی که مردها بیشتر باید بخورند صحبت می کنیم. اسید چرب امگا3 ،روی،لیکوپن ،منیزیم،ویتامین ب ،آنتی اکسیدان ها ،ویتامین ای از جمله مواد غذايي است که مردان بيشتر به آن نياز دارند. اين دسته از مواد غذايي از عملکرد جنسی حمایت می کنند ،ریسک بیماری های قلبی را کم می کنند و ریسک سرطان پروستات را کاهش می دهند.

 

ماهی های سالمون ،خال مخالی ،تن ،قزل آلای دریاچه یا رودخانه ،ماهی کولی ،ساردین ،و شاه ماهی محتوی اسید چرب امگا3 و پروتئین بالا و اسید چرب اشباع پایین هستند.اسید چرب امگا3 ویسکوزیته خون را کاهش داده و مانع لخته شدن خون می شودهمچنین فشار خون و چربی خون را کاهش می دهد.  

 

بر خلاف اسید چرب اشباع شده که کلسترول خون را افزایش می دهد. امگا3 باعث کاهش التهاب بدن شده و در کاهش آلزایمر و پارکینسون موثر است .

 

غلات نقش موثري در سلامتي دارد خاطر نشان کرد :‌غلات کامل مانند جو و گندم کامل و سبوس دار منابع غني منگنز و سلنیوم و تریپتوفان و فسفر و منیزیم و پروتئین است و به کاهش چربی خون کمک می کند و از رسوب در عروق و سکته قلبی و مغزی و ایجاد لخته خون پیشگیری می کند و باعث فعالیت سلول های سفید خون می شود. همچنین قند خون را کاهش داده و ریسک بیماری دیابت نوع 2 را کم می کند.

 

همچنين  گوجه فرنگی و ترکیبات آن مانند سس و رب که محتوی مواد مغذی بوده و بعلت داشتن لیکوپن مانع ایجاد سرطان پروستات می شود.

 

قارچ ،محرک سیستم ایمنی است ویک منبع خوب سلنیوم ،مس،تریپتوفان ،فسفر روی منکنز پروتئین ،آهن و کلسیم فولات است .