897

چاقی مسئله ای است که از گذشته تا کنون بسیاری از افراد را دچار دردسر کرده است. در گذشته روش های لاغری و همچنین رژیم های غذایی مانند امروزه تا این حد تنوع نداشت. در این مطلب قصد داریم رژیم های لاغری در کشور های مختلف را به شما معرفی کنیم.با افزایش چاقی در دنیا یکی از دغدغه های افراد کاهش وزن یا نگه داشتن وزن دلخواهشان است.به طور کلی افرادی که از چاقی رنج می برند از کیفیت زندگی پایین تری برخوردارند.آنها نمی توانند فعالیت ها و امورات زندگی خودشان را آنطور که دوست دارند اجرا کنند.بعضی ها هم از مجامع عمومی دوری می کنند و یا حتی شاید با تبعیض روبرو شوند.

کاهش وزن همیشه ذهن افراد را به خود مشغول کرده است و امروز برای مقابله با این روش های مدرن و رژیم های گوناگونی به وجود آمده است.ولی نکته جالب این است که در بعضی از کشورها روش ها سنتی برای جلوگیری از افزایش وزن وجود دارد که در فرهنگ این کشورها قرار گرفته است و هنور به عنوان راهی مفید به کار برده می شود.

 

در اینجا سری به یعضی از این کشور ها می زنیم تا ببینیم این روش ها به چه صورت هستند:

 

آفریقا:

اهالی آفریقا جنوبی علاقه فراوانی به نوشیدن چای،چای های سبز و دم کرده انواع گیاهان دارند.آنها این نوشیدنی ها را بدون شیرین کننده های مصنوعی می نوشند و با این کار کمترین کالری را نسبت به نوشیدن قهوه شیرین یا چای همراه قند و شکر دریافت می کنند. آفریقایی ها به خوبی می دانند که در مواجهه با استرس باید یک دم کرده گیاهی بنوشند نه مقدار زیادی خوراکی های پر کالری.آنها همچنین همیشه به پیام گرسنگی مغزشان توجه نمی کنندو اعتقاد دارند اکثز گرسنگی ها بر اثر کمبود آب بدن از سوی مغز گفته می شود بنابراین به جای خوردن غذا ، یک لیوان چای یا دم کرده گیاهی می نوشند.

 

فرانسه:

فرانسوی ها به دور هم بودن اعضای خانواده برای صرف شام اهمیت زیادی می دهدند.۹۲ درصد از خانواده های فرانسوی در کنار هم شام می خورند و با هم گپ می زنند.این آمار در مقابل ۲۸ درصد خانواده های آمریکایی که هنگام صرف غذا دور هم جمع می شوند بسیار چشم گیر است.دور هم غذا خوردن یکی از مهم ترین اتفاقات روزانه فرانسه است که سبب می شود افراد هنگام صرف غذا حوادثی که در طی روز برایشان رخ داده است ، تعریف کنند و منحرف شدن ذهن از غذا خوردن باعث وقفه در غذا خوردن شده و آهسته غذا خوردن سبب کاهش حجم غذا و زودتر شیر شدن می شود.

 

مکزیک:

معمولا در همه جای دنیا سه وعده اصلی غذایی که شامل صبحانه ، ناهار و شام می باشد اما مکزیکی ها به جای شام یک عصرانه مفصل حدود ساعت ۴ بعد از ظهر می خورند آنها اعتقاد دارند خوردن عصرانه کامل باعث اجتناب از صرف وعده شام می شود یا شامشان را بسیار سبک می کنند و در نتیجه گرسنگی در هنگام صبح به سراغشان می اید وآنها را مجبوذ به خوردن یک صبحانه کامل و مغذی می کند.مکزیکی ها می گویند کالری کسب شده از طریق صبحانه ، ناهار و عصرانه تا هنگام خواب سوزانده می شود و آنها با مشکل چاق و اضافه وزن روبرو نمی شوند.

 

سویس:

موسلی ترکیبی از جو دو سر بو داده و یک نوع میوه است به علاوه کمی از انواع مغز ها و کشمش.سویسی ها یک ظرف از این خوراکی را هر روز به عنوان صبحانه می خورند تا به سالم ماندن و کنترل وزن شان کمک کند.فیبر موجود در موسلی باعث می شود این غذا به آرامی در بدن شود و در نتیجه فرد برای مدت طولانی تری سیر بمانند.اگر قصد دارید شما هم این صبحانه مغذی و خوشمزه را در منزل تهیه کنید و صرف کنید هرگز بیشتر از چهار گرم شکر به آن اضافه نکنید.

 

آلمان:

۷۵ درصد از آلمانی ها بدون خوردن صبحانه از خانه خارج نمی شوند.این طور هم نیست که هر روز تخم مرغ نیمرو بخورند و کلی چربی و کالری به دورن رگ هاشون بفرستند.آنها کمی زودتر خواب بیدار می شوند ، یک لیوان آب میوه طبیعی تازه می گیذند و آن را همراه کمی نان سبوس دار می خورند.شاید تصور خیلی از افراد این باشد که با حذف یک وعده غذایی مثل صبحانه می توانند سریع ترین و راحت تر لاغر شوند ولی اعتقاد پژوهشگران انگلیسی این است که خوردن صبحانه و گرسنه ماندن سبب گرایش افراد نسبت به خوراکی های پر کالری قبل از وعده ناهار می شود.حذف یک وعده غذایی مساوی با نخوردن مواد غذایی مفید و مصرف خوراکی های پر کالری و چاق کننده.

 

لهستان:

تنها ۵ درصد از لهستانی ها وقت خود را صرف غذا خوردن در بیرون از منزل می کنندومردم لهستان به خوبی فهمیده اند که مصرف نکردن غذاهای خانگی یعنی خوردن حجم کمتری از مواد غذایی سالم و استفاده هرچه بیشتر از غذاهای چرب و پر کالری رستوران ها است و در نتیجه چاقی های بیش از اندازه.اعتقاد لهستانی ها این است که با تهیه غذاهای خانگی علاوه بر سلامت می توانند پول بیشتری هم ذخیره کنند.

 

تایلند:

غذاهای تایلندی مثل غذاهای هندی از جمله تندترین و پر ادویه ترین غذاهای دنیا هستند و همین موضوع را می توان علتی برای چاق نشدن مردم تایلند دانست.فلفل باعث افزایش سوخت و ساز در بدن می شود و غذاهای پر ادویه سبب می شوند فرد آهسته تر غذا بخورند و در نتیجه زودتر احساس سیری می کند.بنابراین درست کردن غذاهای پر ادویه می تواند روش مناسبی برای لاغر شدن به حساب بیاید.

 

برزیل:

یکی از آدات مردم برزیل این است که به همراه تمام وعده های غذایی شان مقداری نان سبوس دار می خورند.نان جز هیدرات ها است و به دلیل دیر هضم شدن سبب می شود فرد به مدت طولانی تری سیر بماند.همچنین مصرف کمی از این ماده غذایی سبب زودتر سیر شدن افراد می شود و تحقیقات جدید هم ثابت کرده است که ۱۴ درصد از افرادی که همراه غذایشان مقداری نان یا حبوبات می خورند در مقایسه با سایرین کمتر دچار چاقی یا اضافه وزن می شوند.

 

انگلیس:

یکی از راه های لاغر بودن اغلب انگلیسی ها ابن است که آنها همیشه وقتی به رستوران می روند کوچک ترین و کم کالری تربن ساندویچ را سفارش می دهند.ساندویچ های چند لایه به همراه پنیر و سس اضافه جایی در فهرست خوراکی افراد انگلیسی ندارد.

 

نروژ:

این یک سنت ریشه دار و عادت قدیمی در بین نروژی ها است که تمام روزهای تعطیل کل اعضای خانواده از پیر و جوان در کنار هم جمع می شوند و به همراه هم از خانه بیرون می روند.آنها کل روز را با فعالیت های ورزشی مختلف از پیاده روی تا فوتبال ،هاکی و اسکی پر می کنند درست بر عکس آمریکاها که ترجیح می دهند روزهای تعطیل جلوی تلویزیون لم مب دهند و فوتبال نکاه کنند و هله هوله بخورند.