womaneatingsalad2

معمولاً اشخاصی که رژیم‌های طاقت فرسایی می‌گیرند، زمانی که خودشان را وزن می کنند از لاغر شدنشان نا‌امید می‌شوند, رژیم لاغری خود را ول میکنند

دکتر برلیانت برزگمهر دبیر انجمن تغذیه ایران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: باید در کنار رژیم غذایی ورزش هم لحاظ شود تا علاوه بر کم کردن کالری ورودی به بدن سوخت و ساز سلول‌ها هم بالا برود تا نتیجهٔ بهتری حاصل شود.

دکتر بزرگمهر اذعان کرد: علل مختلفی وجود دارد که افراد با وجود گرفتن رژیم غذایی کاهش وزن پیدا نمی‌کنند از جمله اینکه شخص تحت نظر متخصص تغذیه قرار ندارد و از رژیم‌های استفاده می‌کند که تمام مواد را به بدنش نمی‌رساند و یا اینکه غذاهایی کم حجم و پرکالری مصرف می‌کند.

وی در ادامه افزود: از دیگر عوامل می‌توان به رژیم‌های سخت اشاره کرد که شخص بعد از مدتی خسته شده و رژیم غذایی خود را‌‌ رها می‌کند و بدن هم برای اینکه دوباره با کمبود غذایی مواجه نشود چربی‌های بیشتر ذخیره می‌کند و در برابر رژیم‌های بعدی مقاومت می‌کند.

وی با بیان اینکه نباید در این زمینه نقش اختلالات هورمونی را نادیده گرفت، توصیه کرد: رژیم‌ها را تحت نظر متخصص تغذیه و همراه با فعالیت‌های ورزشی انجام دهید و به دنبال رژیم‌های کوتاه مدت که تبلیغات گسترده‌ای می‌شود و خطر سازند نروید.

منبع- باشگاه خبرنگاران