chewfoodtoloseweight

۴۰ دفعه جویدن هرقاشق از هر داروی لاغری بهتراثر می‌گذارد چون که هیچ چربی بوجود نمی آورد و غذا زودتر هضم خواهد شد.
غلامرضا کردافشاری استاد دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: برای لاغر شدن، معده باید اصلاح شود تا هضم بهتر صورت پذیرد.
به گفته وی 40 مرتبه جویدن هر لقمه از هر داروی لاغری بیشتر تاثیر می‌گذارد چرا که اگر هر لقمه غذا را بیش از 40 مرتبه بجویم هیچ چربی نیم سوزی ایجاد نمی‌شود و غذا بهتر هضم می‌شود، همچنین غذا بهتر جذب بدن می‌شود و مشکلات گوارشی، کسالت، بی‌حالی ایجاد نمی‌شود و بدن نیز قوت و انرژی پیدا می‌کند البته ناگفته نماند که برای لاغر شدن اگر افراد همیشه در پرهیز غذایی باشند ولی ورزش نکنند هیچ فایده‌ای نخواهد داشت.
این استاد دانشکده طب سنتی اضافه کرد: استفاده از شربت زعفران، گلاب و عسل می‌تواند در لاغر شدن افراد موثر باشد چرا که اگر کمی زعفران قبل از غذا مصرف شود خود موجب کاهش اشتهاست، همچنین برای لاغر شدن بهتر است که افراد سیب یا آب سیب مصرف کنند و عرقیاتی مانند رازیانه (برای زنان)، شاه تره، کرفس یا آب کرفس مصرف کنند.
کردافشاری درباره شربت میوه‌ها افزود: شربتی در کتاب‌های طب سنتی بیان شده است که خواص بیشماری برای آن ذکر شده است از جمله اینکه مصرف این شربت برای رفع مشکلات کبدی، مغز و معده مفید است و برای ناقهین بسیار موثر است و مشکلات کبدی را کاملا برطرف می‌کند.

bigstockphoto_Biting_A_Bagettine_3107806
وی که در برنامه خانه محبت حضور یافته بود، اضافه کرد: شربت میوه‌ها برای تقویت سیستم ایمنی بسیار موثر است و تقویت ویژه‌ای در بدن ایجاد می‌کند همچنین برای رفع تهوع، استفراغ و مشکلات کبدی، مشکلات صفرا، طحال و حتی کسانی که ریفلاکس دارند، مفید است.
استاد دانشکده طب سنتی عنوان کرد: در کتاب‌های طب سنتی به نام شربت میوه‌ای معتدل نام برده شده است که از ترکیب آب انار ترش و شیرین، آب “به” ترش و شیرین، آب سیب ترش و شیرین و آب گلابی تهیه شده است به این ترتیب که از هر کدام از آب میوه‌ها یک لیتر گرفته و با یکدیگر مخلوط می‌کنید، همچنین به میزان 1،5 لیتر آب زرشک طبیعی و با یک کیلو شکر روی شعله گاز به قوام بیاورید البته اگر برخی از آب میوه‌ها موجود نبود اشکالی ندارد.
کردافشاری خاطرنشان کرد: مصرف این شربت به تقویت احشا کمک می‌کند و برای سالخوردگان، کودکان و زنان باردار بسیار مفید است و دیابتی‌ها می‌توانند به جای شکر از عسل استفاده کنند. مداومت بر مصرف این شربت هم آسیبی به بدن نمی‌رساند و برای تقویت بدن مفید است و مانع بروز بیماری می‌شود. افراد به راحتی سرما نمی‌خورند و دچار بیماری‌های ویروسی و میکروبی نمی‌شوند.

منبع- تسنیم