درباره فصد خون چه میزان اطلاع دارید این روش درمانی در چه زمینه هایی مناسب است ؟متخصصین معتقدند با کمک فصد خون می توانیم انواع عارضه های جسمی را از خود دور کنیم و بدن را سم زدایی کنیم درباره اثرات درمانی فصد خون در این بخش مطالب جالبی آورده ایم با ما همراه باشید .

 فصد خون اگرچه برای بدن بسیار مفید است و افراد بسیاری آن را انجام می دهند اما قبل و بعد از این اقدام باید مراعات بسیاری موارد را کرد.

فصد رگ ، قدرتمندترین و موثر ترین شیوه درمان طب سنتی معرفی شده است که می تواند ، به یکباره بخش زیادی از خون فاسد را از بدن دفع کند و سمومی که سالها در بدن تجمع یافته است را از بدن بیرون کند.
در فصد رگ ، ابتدا موضع خاص آن (فصد 64 موضع دارد که هر کدام برای یک بیماری خاص و به شیوه ای خاص خونگیری می شود) با ماده بی حسی آماده می شود و سپس دستیار (پزشک ) با تیغ بیستوری استریل شکاف کوچک و سطحی به اندازه 3-2 میلیمتر در ورید ایجاد می کند و با مانورهای خاص (21 مانور دارد ) خونریزی به عمل می آید.
عملیات فصد درد چندانی ندارد و اگر تحت نظر پزشک حاذق صورت بگیرد عوارض و خطری ندارد (توجه بفرمائید ” پزشک حاذق” نه پزشکی که اطلاعات محدودی از طب سنتی دارد…) فصد اثرات درمانی عجیب و خارق العاده ای دارد اما اگر نابجا و بدون مورد تجویز شود بحرانهای جسمی ایجاد خواهد شد.
مصرف غذاهای سرد (لبنیات ، تخم مرغ، ماهی ، برنج، مرغ، خیار و کاهو ، کیوی ، گوجه فرنگی ، ماکارونی ،آش جو ، لوبیا ) قبل از فصد مجاز نیست.
مصرف رب انار و گلاب (6 واحد آب انار + یک واحد گلاب ) مسهل ها و منضج های گیاهی قبل از فصد (حداقل یک هفته ) ،بازده فصد را بسیار مطلوب می کند. از پزشک خود فهرست مسهل ها و منضج ها را بخواهید.
فصد تابع زمان و ساعت خاص است. جهت حصول نتیجه بهتراست، دقیقاً در زمانی که پزشک تعیین کرده است،انجام شود.
 گرسنگی یا پرخوری و بی خوابی و کم خوابی سبب کاهش تاثیر فصد خواهد شد.
زنان در دوران بارداری نباید فصد کنند.
 قبل و بعد از فصد استحمام طولانی و گرم و سونا و جکوزی جایز نیست.
زمان فصد آرامش روحی و عصبی و جسمی لازم است . در صورت داشتن استرس و ترس ، اضطراب و هیجان زیاد یا نشاط بیش از حد با پزشک و دستیار مشورت کنید.
 اگر قبل و زمان فصد ، تلخی دهان و خشکی دهان دارید اندکی رب انار و رب آلو بخورید.
اسهال ، ادرار زیاد ، تعریق فراوان قبل، استفراغ فراوان قبل از فصد نباید باشد.
تـوصیـه هـای پـس از فصـد
 تا 8 ساعت بعد از فصد دست خود را خم و راست نکنید.
موضع فصد قدری دردناک خواهد بود.(بطور طبیعی) از کمپرس گرم یا روغن میخک برای کاهش درد استفاده کنید.
 در صورت خونریزی یک قطعه گاز استریل یا پارچه تمیز را روی موضع قرار دهید و با دست دیگر بیست دقیقه فشار نقطه ای و محکم وارد آورید.
 تا 24 ساعت پانسمان را تعویض نکنید. پس از 24 ساعت تماس دست با آب بلامانع است.
مصرف غذای سنگین و چرب و پر خوری پس از فصد بسیار ضرر دارد.
پس از فصد حتی المقدور کمتر سر پا بایستید و پیاده روی کمتری داشته باشید.
فصد ایده آل 3 مرحله پشت سر هم طی چهارده روز است که هر بار به مقدار بیشتری سودا و بلغم و خون فاسد از بدن دفع می شود.
خواب پس از فصد تا 6 ساعت ممنوع است.
مصرف غذاهای شور و حمام گرم پس از فصد جایز نیست .(هر 8 ساعت یک لیوان شربت عسل تا سه روز) مصرف شربت عسل ، آب انار و گلاب مالت جو و شکر سرخ پس از فصد مفید است.
پس از فصد 5 شب ، بجای شام قدری گوشت گوسفند را کباب کنید (با روغن حیوانی یا روغن کنجد) و با سماق فراوان و لیمو ترش ( بدون نان و بدون برنج) خالی بخورید.
 نباید به خون فصد نگاه کنید.
 ندرتاً پس از فصد عوارضی نظیر تب و تپش قلب ، ازدیاد فشار خون ، اضطراب ، سردرد، سردی و لرز بدن ، رنگ پریدگی ، تهوع و … پیش می آید که پزشک شما را راهنمایی خواهد کرد. (این عوارض موقت و مقطعی بوده و جای نگرانی ندارد.)
غذاها و میوه جات و ادویه یا بسیار سرد یا بسیار گرم پس از فصد ممنوع و مضر بوده و بهتر است از اغذیه معتدل نظیر سکنجبین ، گلابی ، خورشت قیمه ، کرفس ، سیب ، شیر برنج ، سوپ جو و … استفاده کرد.
 تا 48 ساعت پس از فصد مصرف تخم مرغ و غذاهای حاوی تخم مرغ ممنوع است.
 غذاهای بسیار تند و تیز و بسیار ترش و بسیار شیرین تا 24 ساعت ممنوع است.
در صورت عطش و خشکی دهان پس از فصد مصرف ماء الشعیر و شکرسرخ هر 8 ساعت میل شود.
 مصرف لبنیات و ماهی و ترشی جات پس از فصد تا 24 ساعت جایز نیست .
میزان