فشار خون یکی از مشکلات شایعی است که افراد زیادی به آن دچار هستند.فشارخون اغلب خود یک بیماری نیست بلکه می تواند نشانه و علائم بیماری ها باشد.با این وجود افرادی که به آن دچار هستند لازم است با استفاده از داروها فشار خون خود را کنترل نمایند.مطالعات جدید نشان می دهد برخی داروهای فشار خون ممکن است ریسک بستری شدن بر اثر افسردگی و اختلال دوقطبی را افزایش دهند.


این مطالعه به صورت آنلاین در ژورنال انجمن قلب امریکا با نام Hypertension منتشر شد.
به گفته بول، محققان شواهدی از پیوند بین بیماری قلبی و امراض روانی پیدا کرده‌اند. یکیاز توجیهات محتمل آنست که افراد مضطرب کمتر ورزش می‌کنند، غذاهای ناسالم می‌خورند و عاداتی مثل مصرف سیگار و مواد دارند. به علاوه استرس می‌تواند مقدار قند خون و هورمون‌هایی که توان زیان رساندن دارند را بالا ببرد.
بول گفتک «هنوز چیزهای ناشناخته بسیاری راجع به ارتباط بین افسردگی و فشار خون وجود دارد. مثلاً معلوم نیست که آیا فشار خون از عواقب افسردگی است، یا برعکس.»
او در مورد اثر داروهای فشار خون گفت که به طور کلی اثر آنها بر روی سلامت روان مشخص نشده. اما در این مطالعه، احتمال بستری شدن افراد مصرف‌کننده داروی کاهش فشار خون به علت افسردگی یا اختلال دوقطبی، بیشتر از افراد غیرمصرف‌کننده بود.

منبع: سلامانه