وزن زیاد علاوه بر اینکه بر روی فعالیت بدنی شخص تاثیر زیادی میگذارد،مضرات زیاد دیگری هم دارد.تا کنون راه های متفاوتی برای کاهش وزن ارائه شده است.افراد زیادی باورشان بر این است که رژیم پر پروتئین کمکی به کاهش وزن شان مینماید.بر اساس جدیدترین مطالعات،رژیم پر پروتئین از فواید لاغری نیز جلوگیری مینماید.

به نقل از WebMD، این تحقیق نشان داد که کاهش وزن روی رژیم پرپروتئین، باعث بهبود چیزی که پزشکان به آن «حساسیت به انسولین» می‌گویند، نمی‌شود.

حساسیت به انسولین، عاملی است که می‌تواند خطر ابتلا به دیابت و بیماری قلبی را کاهش دهد.

در دیابت نوع ۲، سلول‌ها به تدریج حساسیت خود به انسولین را از دست می‌دهند و قادر به پاسخگویی به این هورمون متابولیک نیستند.

این روند معمولاً با افزایش چاقی روی می‌دهد، بنابراین حساسیت بیشتر به انسولین می‌تواند یکی از فرآورده‌های کاهش وزن باشد.

با این حال، محقق اصلی این مطالعه، دکتر بتینا میتندورفر، استاد پزشکی در دانشکده پزشکی واشنگتن، گفت: «ما فهمیدیم که در حساسیت به انسولینِ زنانی که با پیروی از رژیم پرپروتئین وزن خود را کاهش دادند، بهبودی حاصل نشد.»

وی گفت: «در پایان مطالعه معلوم شد زنانی که با خوردن پروتئین کمتر لاغر شدند، به طور معنی‌داری حساسیت بیشتری به انسولین داشتند. این یافته مهمی است، زیرا در اکثر افراد چاق و یا دچار اضافه‌وزن، انسولین به طور مؤثری سطح قند خون را کنترل نمی‌کند و نتیجه در نهایت دیابت نوع ۲ است.»

منبع : سلامانه