درد مفاصل و آرتروز می تواند افراد زیادی به ویژه سالمندان را آزار دهد.در این مطلب قصد داریم به اشخاصی که از آرتروز رنج می برند خبر خوبی بدهیم! این افراد با 45 دقیقه پیاده روی سریع در هفته می توانند به بهبود درد آرتروز کمک کنند.این مطالعه بر روی افرادی که از بیماری آرتروز رنج می برده اند به اثبات رسیده است.

این یافته ها نشان داد شرکت کنندگانی که در هفته حداقل ۴۵ دقیقه فعالیت متوسط، مانند پیاده روی سریع دارند، در مقایسه با کسانی که کمتر فعالیت می کنند، ۸۰ درصد شانس بیشتری برای بهبود یا حفظ عملکرد بالای خود در بیش از دو سال آینده دارند.

محققان دانشگاه نورث وسترن برای جمعیت مورد مطالعه، حرکت ۴۵ دقیقه ای در هفته تعیین کردند. این مطالعه، برای هر دو دسته مردان و زنان، نشان داد که حدود یک سوم از شرکت کنندگان پس از دو سال بهبود یافته یا عملکرد بالایی به دست آوردند.

محقق ارشد دوروتی دانلوپ گفت: «یک فعالیت کم بهتر از عدم فعالیت است. برای آن دسته از افراد مسن مبتلا به آرتروز که حداقل فعالیت را دارند، حداقل ۴۵ دقیقه فعالیت در هفته می تواند احساس بهتری به آن ها بدهد.»

محققان فعالیت بدنی۱۶۰۰  فرد بزرگسال را که از درد یا سفتی در مفصل ران، زانو یا پای خود رنج می بردند، اندازه گیری کردند.

حتی حداقل فعالیت می تواند توانایی عملکرد را تقویت کند و ممکن است یک نقطه شروعی برای فعالیت افراد مسن دارای ناراحتی در مفاصل باشد.

دانلوپ گفت: «ما دریافتیم که موثرترین فعالیت برای حفظ یا بهبود عملکرد افراد در دو سال بعد، یک فعالیت متوسط است و نیازی نیست که در دفعه های ۱۰ دقیقه ای یا بیشتر انجام شود. »

آن ها به این نتیجه رسیدند که فعالیت های سبک مانند هل دادن یک سبد مواد غذایی، برای ارتقای عملکرد فرد در آینده نیز با ارزش تر است

منبع: مهر