22

مطالب زیادی در رابطه با تغذیه سالمندان وجود دارد که شما می توانید با جستجو کردن در سایت آنها را مطالعه نمایید. مسئله ی این موضوع استفاده از مکمل های غذایی برای افراد سالمند است. در این موضوع در رابطه با لزوم وجود مکمل ها در رژیم غذایی آنها صحبت می کنیم.

 

بر اساس آمار ارایه شده بیش از نیمی از افراد میانسال از انواع مولتی ویتامین ها یا سایر مکمل های غذایی استفاده می کنند که خانم ها در این میان گوی سبقت را از آقایان ربوده اند. البته متخصصان تغذیه معتقدند غذا هنوز هم باید مهم ترین منبع دریافت مواد مغذی باشد اما دریافت روزانه مکمل ها به خصوص در سنین بالا ضامن سلامت طولانی مدت است. در واقع مکمل های غذایی برای پر کردن شکاف های تغذیه ای مناسب هستند.

کلسیم

با بالا رفتن سن، حجم توده استخوانی بدن کاهش یافته و نیاز به دریافت کلسیم بیشتر جهت پیشگیری از بروز پوکی استخوان یا استئوپروز شدیدا احساس می شود. به طور معمول کلسیم مورد نیاز روزانه بدن ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلی گرم است که البته این میزان به نسبت سن فرد تغییر می کند. با مصرف روزانه مواد لبنی (ترجیحا بدون چربی)، نوشیدن آب پرتقال خالص غنی شده با کلسیم یا مکمل کلسیم این نیاز تامین می شود.

ویتامین D

با افزایش سن، بدن انسان بخشی از توانایی خود در تبدیل نور خورشید به ویتامین D را از دست می دهد؛ و بدون ویتامین دی بدن قادر به استفاده از کلسیم نیست. در عین حال کرم های ضدآفتابی که به منظور پیشگیری از ابتلا به سرطان پوست، موقع بیرون رفتن از منزل استفاده می شود به معنای عدم دریافت ویتامین دی در بیرون از خانه است. به منظور جبران ویتامین D مورد نیاز بدن، به خصوص در خانم های میانسال مصرف مولتی ویتامین حاوی کلسیم و ویتامین دی ضروری است. یک لیوان شیر حاوی حدود صد واحد بین المللی (IU) ویتامین D است. در دهه ۵۰ زندگی مقدار ویتامین D مورد نیاز بدن روزانه ۴۰۰ و در دهه ۷۰، ۶۰۰ IU است.

آهن

در صورتی که خانمی هستید که در سنین باروری قرار دارد، باید از وجود میزان کافی آهن در رژیم غذایی خود اطمینان حاصل کنید تا دچار کم خونی نشوید. منابع غذایی به عنوان شروع مناسب هستند اما ممکن است به مکمل های آهن نیز نیاز داشته باشید. گوشت قرمز، ماکیان، انواع لوبیا، تخم مرغ و پنیر توفو سرشار از آهن هستند. حتما توجه داشته باشید که منابع غذایی حاوی آهن را با غذاها یا نوشیدنی های حاوی ویتامین C مانند آب پرتقال یا آب سایر مرکبات مصرف کنید. ویتامین C موجب جذب بهتر آهن می شود. نیاز آهن خانمی که در دوران یائسگی به سر می برد، بسیار کمتر است و می تواند مولتی ویتامینی فاقد آهن مصرف کند مگر آنکه پزشک مکمل آهن تجویز کرده باشد.

اسید فولیک

خانم های باردار یا آنهایی که می خواهند باردار شوند به اسید فولیک بیشتری نیاز دارند؛ پژوهش ها نشان می دهد کمبود ویتامین B منجر به نواقص مادرزادی مربوط به مغز و نخاع در جنین می شود. علاوه بر مکمل ها، اسید فولیک در آب پرتقال، انواع لوبیا و سبزیجات سبزرنگ به وفور وجود دارد؛ مضاف بر اینکه مصرف نان و آرد غنی شده با اسید فولیک نیز بسیار مفید است.

ها بتا کاروتن

آنتی اکسیدان ها، مانند بتا کاروتن و ویتامین C که با سرطان مبارزه می کنند، از بدن در مقابل آسیب سلولی محافظت می کنند. موادغذایی بهترین منبع بتا کاروتن محسوب می شوند که می توان به هویج، زردآلو، پاپایا، گرمک، کدو تنبل، سیب زمینی شیرین و انبه اشاره کرد. بنابراین از این به بعد زمانی که به میوه فروشی رفتید به میوه های نارنجی رنگ توجه بیشتری داشته باشید. البته به تازگی مکمل های زیادی حاوی این نوع آنتی اکسیدان ها به بازار آمده که می تواند انتخاب خوبی برای افراد میانسال باشد.

ویتامین های ب۶ و ب۱۲

با بالا رفتن سن، بدن قادر به ساختن ویتامین ب۱۲ نیست و می توان گفت تنها ویتامینی است که در سن بالا حتما باید به صورت مکمل، مولتی ویتامین، مصرف شود. حضور این دو ویتامین در بدن با بالا رفتن سن بسیار حایز اهمیت می شود. ویتامین ب۶ برای ساخت گلبول های قرمز خون و ویتامین ب۱۲ برای رشد سلول های عصبی و گلبول های قرمز مورد نیاز است؛ که هر دو در غذاهای سالم زیادی وجود دارند. به عنوان مثال با خوردن روزانه یک سینه مرغ، یک تخم مرغ آب پز، یک فنجان ماست کم چرب ساده یا یک لیوان شیر به علاوه یک فنجان غلات صبحانه حاوی سبوس و کشمش، ویتامین ب۱۲ زیادی به بدن می رساند.

اسیدهای چرب امگا۳

این اسیدها در بدن مانند مواد ضدالتهاب طبیعی عمل می کنند و در سلامت قلب نقش مهمی دارند. با افزایش سن در خانم ها و کاهش هورمون استروژن، ریسک ابتلا به بیماری قلبی بالا می رود. ماهی های چرب مانند ماهی سالمون و تن از اصلی ترین منابع چربی های امگا ۳ به شمار می روند؛ آب پرتقال های طبیعی که با امگا۳ ها غنی شده اند نیز نباید فراموش شود. البته مصرف کپسول های روغن ماهی نیز یکی از بهترین راه های مطمئن جهت دریافت این چربی های ضروری است.