آیا تابحال صورتتان را پاکسازی کرده اید و از چگونگی انجام پاکسازی برای پوستتان اطلاع دارید بهتر است به صورت خودسرانه این کار را انجام ندهید با مشورت با پزشک متخصص و شناسایی نوع پوستتان و میزان چربی آن اقدان به پاکسازی کنید .

پوست خودتان را به‌درستی پاک‌سازی نمی‌کنید! مطمئنا بسیاری از افراد می‌گویند که هر صبح و هر شب، پوست صورت خودشان را می‌شویند،‌ اما مساله مهم این است که معمولا چنین کاری را به‌درستی انجام نمی‌دهند. عجله کردن در شست‌وشوی صورت، فقط یکی از اشتباهاتی است که مانع از پاک‌سازی مناسب پوست می‌شود. حتی بعضی از افراد اجازه نمی‌دهند که مواد پاک‌کننده به‌خوبی روی پوست کف کنند و سریعا روند آب‌کشی را شروع می‌کنند.

وقتی که می‌خواهید مواد آرایشی را از روی پوست صورت پاک کنید، هیچ چیزی از این مواد نباید روی پوست باقی بمانند. با این‌حال، چند درصد از شما می‌توانید با اطمینان بگویید که این کار را به‌درستی انجام می‌دهید؟! برای مطمئن شدن از این مساله، صورت خودتان را حتما با استفاده از حوله سفید و کاملا تمیز خشک کنید. اگر هر گونه اثری از مواد آرایشی مثل رژ لب، ریمل و… روی حوله مشاهده شد،‌ یعنی فرآیند پاک‌سازی پوست را به‌درستی انجام نداده‌اید. بعضی از مواد آرایشی طوری طراحی شده‌اند که در تمام طول روز روی صورت باقی بمانند و به همین دلیل خیلی سخت‌تر از روی پوست پاک می‌شوند. با این‌حال، این مواد آرایشی هم باید با دقت و حوصله کافی شسته شوند.

سلامتیسم